Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • xyz
  swietne bardzo mi sie podoba

  Więcej...

   
 • Kazimierz Barski z K
  Leszku.To chyba koniec mojej(gks). Klimat się zmienił i nie ma przypływów.Jestem ...

  Więcej...

   
 • furia81
  :roll:

  Więcej...

   
 • Dźwięczne Bzdury
  Bardziej szczegółowo o Kosmicznej Oktawie piszemy tutaj: dzwiecznebzdury.wordpress.com/.../...

  Więcej...

   
 • Joyce
  Thanks for finally talking about >Bruce Lipton - Nowa biologia (teksty)

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2933994

Źródło: http://fakty.interia.pl/nauka/news/czy-czas-jest-iluzja,1797511,14
Środa, 16 maja 2012


Potrafimy go mierzyć, i to bardzo precyzyjnie, traktujemy go jako coś cennego, co można zaoszczędzić lub poświęcić. Uskarżamy się na jego brak i tak naprawdę nawet nie potrafimy powiedzieć, czym właściwie jest. Nic dziwnego, że czas, jego upływ i związany z nim problem przemijania fascynują ludzi od tysiącleci. Czym właściwie jest czas? Specyficzny sens temu pojęciu nadają teorie fizyczne. W jednej z najciekawszych, autorstwa brytyjskiego fizyka Juliana Barboura, czas jest iluzją.


Czym właściwie jest czas? /AFP

Institute of HeartMath (Instytut Matematyki Serca) w Kalifornii zajmuje się m. in. badaniem wzajemnych związków między funkcjonowaniem ludzkiego serca, głowy i... pola elektromagnetycznego Ziemi.

Instytut ten w styczniu 2008 rozpoczął realizację roku dość niezwykłego projektu naukowego.
Projekt nazywa się "Global Coherence Project" i ma na celu zbadanie  wzajemnego oddziaływania:
pola elektromagnetycznego serca, mózgu
i pola magnetycznego Ziemi
oraz zjawisk fizycznych, które pojawiają się na skutek wzajemnego oddziaływania tych trzech pól.Jest to jedno z przedsięwzięć Instytutu, który działa już od 1991 roku.

.
Science of the Heart [PL]
Serce generuje najpotężniejsze pole elektro magnetyczne

 

Od 2009roku, w którym pisałem powyższy tekst coś się zmieniło. To co kiedyś nazywało się "Global Coherence Project" obecnie nazywa się "Global Coherence Initiative (GCI)". Nie mam jednak czasu zgłębiać czy zmienił się przez to profil przedsięwzięcia. Pozostawiam to do sprawdzenia zainteresowanym. Link do opisu Projektu (w formie PDF): http://www.heartmath.org/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=5 nie działa...

Tak czy inaczej, Instytut podczas jednego z pierwszych wykładów on-line zaprezentował swoją podstawową hipotezę badawczą, w brzmieniu zawartym na poniższym slajdzie.

Napis na slajdzie:
"HIPOTEZA: Silna, zbiorowa uczuciowa intencja posiada wymierny wpływ na ziemskie pole magnetyczne"

 

Z tego co można przeczytać na nowej stronie GCI, hipoteza ta jest weryfikowana przez dokonywane  pomiary.
Zobacz:
The Global Coherence Monitoring System

Należy w tym miejscu wspomnieć, że sposób pomiaru koherencji w sercu HeartMath Institute zaczerpnął od Dana Wintera. Pisze o tym David Servan-Schreiber Ph.D w swoim bestsellerze "The Instinct to Heal".

 

Jak twierdzi Dan Winter, urządzenie do pomiaru koherencji w sercu zainspirowane jego ideą pomiaru, a które zostało wykonane przez HeartMath Institute nie spełnia swoich funkcji, gdyż po pierwsze jego idea została wypaczona, a urządzenie stworzone przez Instytut niewłaściwie mierzy koherencję i - po drugie - proponowane przez ten Instytut ćwiczenia oparte na dokonanych pomiarach nie służą najlepiej naszemu zdrowiu...
[Więcej w artykule "The History of (EKG) Heart Harmonic Research - Does 'Heart-Math' Institute mislead people about Heart Coherence?" http://www.goldenmean.info/heartjournal/ ]

Dan określa owo "wypaczenie" jako The HeartMath "MISTAKE" i mówił o tym wielokrotnie, m.in. w swej wypowiedzi dla Dr Marka Filippi z okazji międzynarodowej konferencji na temat szeroko rozumianej KOHERENCJI. Ciekawe jest nieustanne milczenie The HeartMath Institute na temat tej  wypowiedzi Wintera, mimo, iż mówi on o tym błędzie publicznie, z okazji międzynarodowej konferencji na którą zaproszono także przedstawiciela HeartMath Institute...Swą wypowiedź video Dan Winter zamieścił na stronie internetowej: http://www.fractalfield.com/coherence/


Według badań Instytutu Matematyki Serca serce "czuje klimat" wydarzenia
6 sekund wcześniej zanim wydarzy się ono w tzw. fizycznym świecie.

Jest to fragment filmu "Kwantowa komunikacja" cz.1

Całość: http://www.youtube.com/watch?v=hJIkno-mM04

.

i jeszcze jeden filmik

Matematyka serca

.

Po zapoznaniu się z "filozofią" Instytutu HeartMath, wpadła mi w ręce książka Drunvalo Melchizedeka "Życie w przestrzeni serca" i odnalazłem w niej kilka słów na temat prowadzonych w omawianym Instytucie badań. Pozwolę sobie zacytować mały fragment tekstu:


"Święta przestrzeń serca, nazywana czasem świętą komnatą serca, jest ponadczasowym wymiarem świadomości, w którym wszystko jest możliwe, tu i teraz. Nawiązania do tego sekretnego, szczególnego miejsca w sercu można odnaleźć w starożytnych pismach oraz w tradycji ustnej na całym świecie. Jednym z przykładów jest krótki werset z Upaniszad, zamieszczony na początku tej książki. Innym przykładem jest księga nawiązująca do Tory, zatytułowana „Sekretna komnata serca".

Współczesna nauka zaczyna powoli zbliżać się do tego sposobu rozumienia. Pewna grupa uczonych z Instytutu HeartMath w Boulder Creek w Kalifornii, połączonego z Uniwersytetem w Stanford, uzyskała na ten temat niezwykle interesujące informacje. Mogą one okazać się pomocne tym spośród was, którzy próbują zrozumieć serce. Nie jest to łatwe przedsięwzięcie, jednak kiedy umysł jest gotów do współpracy, serce reaguje.

Oto odwieczny paradoks: od chwili poczęcia jako pierwsze zaczyna bić ludzkie serce, zanim jeszcze ukształtuje się mózg. Fakt ten każe lekarzom zastanawiać się, gdzie właściwie rodzi się inteligencja i co reguluje pracę serca. Ku zaskoczeniu świata medycznego, uczeni z HeartMath odkryli, że serce posiada swój własny mózg - tak, prawdziwy mózg składający się z komórek mózgowych. Jest on bardzo mały, ma bowiem zaledwie czterdzieści tysięcy komórek, ale to prawdziwy mózg i najwyraźniej sercu wystarcza. Jest to doprawdy wielkie odkrycie, które potwierdza ostatecznie słowa tych, którzy od wieków mówili i pisali o inteligencji serca.

Uczeni z Instytutu HeartMath dokonali jeszcze większego odkrycia. Udowodnili mianowicie, że ludzkie serce wytwarza największe i najsilniejsze pole energii w porównaniu z innymi narządami, nawet z polem wytwarzanym przez mózg znajdujący się w czaszce. Dowiedziono, że to pole elektromagnetyczne ma średnicę od dwóch i pół do trzech metrów, a jego oś umiejscowiona jest w sercu. Kształtem przypomina ono pączek z dziurką w środku, czyli torus, często uważany za niepowtarzalną najbardziej pierwotną formę istniejącą we wszechświecie.
(...)
Na rysunku poniżej widać wychodzące z sekretnej przestrzeni serca elektromagnetyczne pole toroidalne, w którym zawiera się mniejsze pole toroidalne. Oba pola ześrodkowane są na tej samej osi (...)


heart field

"Pole elektromagnetyczne serca - jak dotąd najsilniejsze "rytmiczne pole" produkowane przez ludzkie ciało -
nie tylko otacza każdą komórkę naszego ciała lecz rozciąga się poza ciałem we wszystkich kierunkach." *
*Źródło: http://www.heartmath.org/research/science-of-the-heart/head-heart-interactions.html


Odkryłem dwa istotne aspekty tego pola toroidalnego. Po pierwsze, może ono służyć jako brama do sekretnej komnaty serca. (...) Drugi aspekt wiąże się z mniejszym torusem wewnętrznym. (...) Święta przestrzeń serca powstaje podobnie jak torus wewnątrz większego torusa. Istnieje święta przestrzeń sama w sobie, jak się jednak przekonacie, zawiera ona jeszcze niewielkie, ale jakże szczególne miejsce o niepowtarzalnym charakterze. (...)
Jestem przekonany, że elektromagnetyczne pole toroidalne powstaje w świętej przestrzeni serca oraz że przechodzi przez to miejsce.  (...)"

D. Melchizedek - "Życie w przestrzeni serca", s. 85-88Mały komentarz
Żyjemy w świecie, w którym nauka jest dla wielu ludzi autorytetem. I choć nie jest ona wyrocznią w sprawach światopoglądowych, to jednak wkracza dziś ona w obszary oparzone przez "władców dyskursu" etykietkami "magia", "paranauka" czy "zabobony" i stara się wykazać istnienie wzajemnych powiązań np. między
polami elektromagnetycznymi serca, mózgu i... polem magnetycznym Ziemi... Ciekawy test dla osób "zakochanych" w metodologicznych rygorach współczesnych nauk empirycznych...

Pozdrawiam! :-)

.


Żyjemy w świecie wypełnionym miriadami połyskujących holograficznych pęcherzyków dźwiękowych, które aż do teraz były niewidoczne gołym okiem. Dzięki wynalezieniu nowego instrumentu o nazwie
CymaScope to niewidoczne niegdyś królestwo dźwięku zostało w końcu ukazane. Jedną ze szczególnie wspaniałych cech tego wynalazku jest to, że pozwala nam zobaczyć wzorzec naszego głosu w postaci "Harmonicznej Mandali Głosu” (Harmonic Voice Mandale). Twój głos jest holograficzną reprezentacją wszystkiego czym jesteś i zawiera wszystkie aspekty twojego pola energetycznego. Starożytni mędrcy uczyli od tysiącleci, że głos jest pomostem do Boga. Podsumowuje to doskonale cytat pochodzący od greckiego podróżnika z Egiptu: