Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • Lesq
  w końcu ....... ZIEMIA NIE JEST PŁASKA ZIEMIA JEST TORUSEM !! :)

  Więcej...

   
 • .Leszek
  Rozumiem Pana odczucia i stanowisko. Nie chcę jednak dyskutować w tym miejscu na ...

  Więcej...

   
 • Kazimierz Barski z K
  Panie Leszku.Dziękuję za życzenia.Moje samopoczucie ostatnio uległo w gruzach,po ...

  Więcej...

   
 • Ewa Adamczak
  Pozdrawiam i poprosze o wiecej . Ewa. :D

  Więcej...

   
 • Ewa Adamczak
  cODZIENNIE DOSWIADCZAM CZEGOS NOWEGO . tO PRZYGODA W NIEZNANE. Przepraszam troche ...

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2736541

Jego prace były badane i dyskutowane przez ponad 2000 lat przez największe umysły w historii. Ale okazuje się, że grecki filozof Platon ma jeszcze kilka niespodzianek ukrytych w zanadrzu. W swym niezwykłym odkryciu, brytyjski naukowiec twierdzi, że odkrył szereg tajnych wiadomości ukrytych w niektórych z najbardziej wpływowych i docenianych tekstach starożytnego świata. Kody wskazują, że Platon był tajnym zwolennikiem filozofii Pitagorasa , i że dzielił z nim przekonanie o tym, że tajemnica wszechświata leży w liczbach i matematyce.

 

Platon

 

Twierdzenie, że starożytny tekst zawiera "grypsy" powinien być potraktowany z dużym przymrużeniem oka. Jednak najnowsze badania prowadzone są przez szanowany Uniwersytet w Manchesterze, a ich wyniki zostały zatwierdzone do publikacji przez wiodące czasopisma akademickie. Platon, który zmarł około 347 roku p.n.e, był prawdopodobnie największym ze wszystkich greckich filozofów. Ze swoim mentorem Sokratesem oraz swym uczniem - Arystotelesem, położyli podwaliny zachodniej filozofii i nauki.

Według dr Jaya Kennedy'ego, jedno z najważniejszych przekonań Platona zostało ukryte w jego twórczości literackiej.
„Książki Platona odegrały ważną rolę w powstaniu kultury zachodniej ale są pełne tajemnic” - powiedział dr Kennedy.

„W starożytności, wielu jego zwolenników wiedziało, że książki zawierały ukryte wiadomości i tajne kody, lecz pogląd ten został odrzucony przez współczesnych uczonych”.

„To długa i ekscytująca historia, w zasadzie złamałem już kod. Konsekwentnie wykazałem, że książki zawierają kody i symbole, a ich odkrycie ujawnia ukrytą filozofię Platona” - dodał. „Rezultat było niesamowity - to było jak otwarcie grobu i znalezienie nowego zestawu Ewangelii napisanego przez Jezusa Chrystusa”.

Klucz do rozwikłania Kodeksu Platona leżał w greckiej skali muzycznej, popularnej wśród zwolenników wcześniejszego greckiego filozofa – Pitagorasa. Dr Kennedy odkrył że kluczowa frazy, słowa i tematy pojawiają się w regularnych odstępach we wszystkich pismach Platona i pasują do rozstawu w/w 12 notatek w skali muzycznej.

Jego najbardziej znane dzieło - „Państwo” na przykład, składa się z 12.000 homeryckich wierszy . Dr Kennedy stwierdził, że co każde 1000 linii, Platon powraca do tematu muzycznego. W innym dialogu - „Sympozjum” - słowa opisujące harmonię i jedność, są regularnie rozmieszczone w tych samych odstępach.

W greckiej skali muzycznej niektóre notatki są harmoniczne, lub miłe dla ucha. Inne zaś dysonansowe lub skrzypiące, i powinny być poprzedzone innymi w celu zmniejszenia napięcia muzycznego które tworzą. Informacje harmoniczne w swych dziełach Platon powiązał z miłością i radością, informacje dysonansowe notatki powiązał z wojną lub śmiercią.

Dr Kennedy, którego wyniki badan zostały publikowane w czasopiśmie „Apeiron” uważa, że symbolika ta była oczywista dla starożytnych zwolenników Pitagorasa.
„Kiedy czytamy jego książki, nasze emocje wzlatują i opadają jak w skali muzycznej. Platon gra ze swoimi czytelnikami jak na instrumentach muzycznych” powiedział.

Wieki wcześniej Pitagoras oświadczył, że planety i gwiazdy wytwarzają niesłyszalną muzykę, „harmonię sfer”, i że tajemnica wszechświata leży w matematyce.
Obecność i ukryty charakter kodu wskazują, że Platon być może był zwolennikiem tego samego poglądu i to 2000 lat przed narodzinami współczesnej nauki, pozostawiając w swoich pismach dowody na to, że matematyka i logiczne zasady rządzą wszechświatem, nie bogowie.

Dr Kennedy twierdzi, że Platon nie stosuje kodu dla przyjemności, ale dla własnego bezpieczeństwa. Jego nauczyciel - Sokrates został stracony za głoszenie herezji. Tajemnica była czymś normalnym w czasach starożytnych, zwłaszcza w dziedzinie wiedzy ezoterycznej i religijnej, lecz dla Platona była to sprawa życia i śmierci.

Platon prowadził ciekawe życie. Napisał co najmniej 30 książek i założył pierwszy na świecie uniwersytet, zwany Akademią. Pozwolił kobietom na studia w Akademii, a także w w przeciwieństwie do tradycji swych czasów, był jednym z pierwszych obrońców romantycznej miłości - przeciwieństwa aranżowanych małżeństw i bronił homoseksualizmu. Dr Kennedy dodał - „To jest początek czegoś wielkiego. Wszystkie 2000 stron zawiera ukryte symbole”.

Tłumaczenie: antietam z forum www.paranormalne.pl

 

Na podstawie British scientist uncovers 'secret messages' hidden in Plato's ancient text


HEADER 

#21 Kazimierz Barski z K 2018-11-14 19:23
Jeśli komuś wydaje się,że już wszystko wiemy o geometrii euklidesowej,to głęboko się myli.Jest wiele tematów pominiętych,tylko dlatego,że nie wiemy,jak się do tego zabrać.Są chwile u mnie,że powracam do (gks),bo nadeszła u mnie fala kondycji,jak u piłkarza.Ten okres trwa kilka dni,jak przypływ oceaniczny.Wtedy powstają nowe koncepcje.Lecz ten stan nie trwa długo.Mam 73 lata.Umysł nie jest taki sprawny jak kilka lat wcześniej,ale ciągle tworzę.Ostatni przypływ trwał dobry tydzień czasu,lecz go nie wykorzystałem należycie.Zacząłem poprawiać pliki,od nowa,zamiast tworzyć nowy plik.Poprawiłem pliki: J.Notes.01 ; 02 i zacząłem tworzyć plik:J.Notes.03.Byłem wtedy pełen wiary,że go skończę.Nastąpił odpływ.Teraz utknąłem na mieliźnie.Popełniłem błąd.Coś uszło mojej uwadze.To coś,jest warte uwagi.Stąd pochodzi moja uwaga dot.geometrii euklides.,albo mojej (gks).Pomyślałem sobie,dopóki się żyje,nie należy wywieszać białej flagi.Na wszystko przychodzi pora. Poz
Cytować Zgłoś administratorowi
#22 .Leszek 2018-11-15 09:27
Panie Kazimierzu, życzę pogody ducha i wielu przypływów :-)
Cytować Zgłoś administratorowi
#23 Kazimierz Barski z K 2019-01-17 12:39
Panie Leszku.Dziękuję za życzenia.Moje samopoczucie ostatnio uległo w gruzach,po zabójstwie prezydenta m.Gdańska.Teraz rozpoczęło się polowanie na "hejterów".Co uważam za błąd. Dopóki nie będzie definicji,co uważa się za "język nienawiści" lub "gestu i zachowań nienawiści".Jeśli trzy b.ważne osoby opuszczają sejm na parę minut z sali obrad,by nie uczestniczyć w oddaniu czci,poświęcając jedną minutą ciszy,to jest ten "gest".Przecież,ci ludzie tworzą prawo. Wieszając na symbolicznych szubienicach portrety osób, to ten sam "gest".Przykłady tego rodzaju można mnożyć bez końca.Na koniec powiem, że wstydzę się obecnej władzy i narzuconego porządku prawnego w Polsce,kosztem Konstytucji RP.Podobnie wstydzę się demoralizacji Kk,który powinien stać na straży "Dobra", w walce ze "Złem".Gdy tymczasem w praktyce jest odwrotnie. Panie Leszku. Powiedziałem, co mi leży na sercu. Jeśli uzna Pan mój komentarz za spam, to proszę go usunąć.To Pan teraz decyduje, co jest słuszne, a co nie. Pozdrawiam
Cytować Zgłoś administratorowi
#24 .Leszek 2019-01-18 22:07
Cytuję Kazimierz Barski z K:
Panie Leszku.Dziękuję za życzenia.(...) Powiedziałem, co mi leży na sercu. Jeśli uzna Pan mój komentarz za spam, to proszę go usunąć. (...)
Rozumiem Pana odczucia i stanowisko. Nie chcę jednak dyskutować w tym miejscu na ten temat. Dlatego pozostawię Pana wpis, ale nie będę go komentować. Od dyskusji na różne tematy mamy nasze forum.swietageometria.info na którym - od pewnego czasu - jest cicho i spokojnie, co nie oznacza, że nie przeżyje ono ponownego ożywienia w sprzyjających okolicznościach. Pozdrawiam serdecznie! :-)
Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz