Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • Maciej
  Cudownie, że można poczytać wypowiedzi ludzi o otwartych umysłach. UMYSŁ LUDZKI JEST ...

  Więcej...

   
 • .Leszek
  Proszę bardzo :-)

  Więcej...

   
 • emil
  Dziękuję :-)

  Więcej...

   
 • Monika
  Piąty element to Miłość :-)

  Więcej...

   
 • Kuba
  Piąty element to eter(pole eteru).

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2037986

Jego prace były badane i dyskutowane przez ponad 2000 lat przez największe umysły w historii. Ale okazuje się, że grecki filozof Platon ma jeszcze kilka niespodzianek ukrytych w zanadrzu. W swym niezwykłym odkryciu, brytyjski naukowiec twierdzi, że odkrył szereg tajnych wiadomości ukrytych w niektórych z najbardziej wpływowych i docenianych tekstach starożytnego świata. Kody wskazują, że Platon był tajnym zwolennikiem filozofii Pitagorasa , i że dzielił z nim przekonanie o tym, że tajemnica wszechświata leży w liczbach i matematyce.

 

Platon

 

Twierdzenie, że starożytny tekst zawiera "grypsy" powinien być potraktowany z dużym przymrużeniem oka. Jednak najnowsze badania prowadzone są przez szanowany Uniwersytet w Manchesterze, a ich wyniki zostały zatwierdzone do publikacji przez wiodące czasopisma akademickie. Platon, który zmarł około 347 roku p.n.e, był prawdopodobnie największym ze wszystkich greckich filozofów. Ze swoim mentorem Sokratesem oraz swym uczniem - Arystotelesem, położyli podwaliny zachodniej filozofii i nauki.

Według dr Jaya Kennedy'ego, jedno z najważniejszych przekonań Platona zostało ukryte w jego twórczości literackiej.
„Książki Platona odegrały ważną rolę w powstaniu kultury zachodniej ale są pełne tajemnic” - powiedział dr Kennedy.

„W starożytności, wielu jego zwolenników wiedziało, że książki zawierały ukryte wiadomości i tajne kody, lecz pogląd ten został odrzucony przez współczesnych uczonych”.

„To długa i ekscytująca historia, w zasadzie złamałem już kod. Konsekwentnie wykazałem, że książki zawierają kody i symbole, a ich odkrycie ujawnia ukrytą filozofię Platona” - dodał. „Rezultat było niesamowity - to było jak otwarcie grobu i znalezienie nowego zestawu Ewangelii napisanego przez Jezusa Chrystusa”.

Klucz do rozwikłania Kodeksu Platona leżał w greckiej skali muzycznej, popularnej wśród zwolenników wcześniejszego greckiego filozofa – Pitagorasa. Dr Kennedy odkrył że kluczowa frazy, słowa i tematy pojawiają się w regularnych odstępach we wszystkich pismach Platona i pasują do rozstawu w/w 12 notatek w skali muzycznej.

Jego najbardziej znane dzieło - „Państwo” na przykład, składa się z 12.000 homeryckich wierszy . Dr Kennedy stwierdził, że co każde 1000 linii, Platon powraca do tematu muzycznego. W innym dialogu - „Sympozjum” - słowa opisujące harmonię i jedność, są regularnie rozmieszczone w tych samych odstępach.

W greckiej skali muzycznej niektóre notatki są harmoniczne, lub miłe dla ucha. Inne zaś dysonansowe lub skrzypiące, i powinny być poprzedzone innymi w celu zmniejszenia napięcia muzycznego które tworzą. Informacje harmoniczne w swych dziełach Platon powiązał z miłością i radością, informacje dysonansowe notatki powiązał z wojną lub śmiercią.

Dr Kennedy, którego wyniki badan zostały publikowane w czasopiśmie „Apeiron” uważa, że symbolika ta była oczywista dla starożytnych zwolenników Pitagorasa.
„Kiedy czytamy jego książki, nasze emocje wzlatują i opadają jak w skali muzycznej. Platon gra ze swoimi czytelnikami jak na instrumentach muzycznych” powiedział.

Wieki wcześniej Pitagoras oświadczył, że planety i gwiazdy wytwarzają niesłyszalną muzykę, „harmonię sfer”, i że tajemnica wszechświata leży w matematyce.
Obecność i ukryty charakter kodu wskazują, że Platon być może był zwolennikiem tego samego poglądu i to 2000 lat przed narodzinami współczesnej nauki, pozostawiając w swoich pismach dowody na to, że matematyka i logiczne zasady rządzą wszechświatem, nie bogowie.

Dr Kennedy twierdzi, że Platon nie stosuje kodu dla przyjemności, ale dla własnego bezpieczeństwa. Jego nauczyciel - Sokrates został stracony za głoszenie herezji. Tajemnica była czymś normalnym w czasach starożytnych, zwłaszcza w dziedzinie wiedzy ezoterycznej i religijnej, lecz dla Platona była to sprawa życia i śmierci.

Platon prowadził ciekawe życie. Napisał co najmniej 30 książek i założył pierwszy na świecie uniwersytet, zwany Akademią. Pozwolił kobietom na studia w Akademii, a także w w przeciwieństwie do tradycji swych czasów, był jednym z pierwszych obrońców romantycznej miłości - przeciwieństwa aranżowanych małżeństw i bronił homoseksualizmu. Dr Kennedy dodał - „To jest początek czegoś wielkiego. Wszystkie 2000 stron zawiera ukryte symbole”.

Tłumaczenie: antietam z forum www.paranormalne.pl

 

Na podstawie British scientist uncovers 'secret messages' hidden in Plato's ancient text


HEADER 

#11 Kazimierz Barski z K 2012-07-27 20:35
W dniu 23.07.2012 ktoś podał się za Jerzego Węcławskiego,pisząc.Cyt."Proszę przesłać komplet plików K".Pod tym hasłem znalazłem profesora z Uniwersytetu Lubelskiego.Zdziwiła mnie jedna rzecz.Specjalista od bankowości para się geometrią?Nie wgłębiając się w szczegóły,wysłałem pliki[pdf],dotąd nie opublikowane w Interecie z listem przewodnim.W liście poprosiłem,by wystąpił w kwestii plików K[xls]z oficjalnym pismem UL.Pomyślałem sobie,że warto wysłać odrębnego emaila,by profesor potwierdził odebranie plików.Na drugi dzień otrzymałem odpowiedź,że nic nie wie o co tu chodzi.Poprosił o wyjaśnienie.Długo nie zastanawiając się, przesłałem profesorowi kopię nadawcy z Re załączonymi plikami.Wyciągąłem z tego wniosek,że w dalszym ciągu handluje się moimi plikami.Moje pliki[pdf]są darmowe.Nie życzę sobie handlu nimi.Szczerze mówiąc,ucieszyłem się,że wreszcie na moją(gk)zwrócono uwagę.Panu Łukaszowi z komentarza#2 prześlę te nieszczęsne pliki.Wszystkich pozdrawiam.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#12 Kazimierz Barski z K 2012-11-17 11:26
Zaliczyłem kwartał przerwy bez mojej geometrii kulowej(gk). Tęsknię do niej. Teraz gdy siedzę przy kosztorysach, a jest ich dużo, czuję jak z wściekłością dobija się do moich szarych komórek nowy temat. Nazwę go "Jesteś Słońcem". To nie żart. Obecnie zarobiłem na kosztorysach, używając swój program "Miłosz" ~ 4,5tys.zł/mc. Mam już kasę na swoje hobby. Jestem osobą niezależną i nie interesuje mnie sponsorowanie. To ja rozdaję karty! Wczoraj przesłałem moje oryginalne, flagowe pliki [xls] do trasowania kolan, jakiemuś młodemu człowiekowi. Przypuszczam, że na dorobku. Jest montażystą izolacji, a chciałby dorównać swoim kolegom blacharzom, na warsztacie, przy wykonywaniu wyrobów blaszanych. Inicjatywę ludzką trzeba popierać. Każdy szanujący się człowiek powinien uszanować prośbę innej osoby. Oczywiście otrzymał te pliki po 3 tyg. Musiał najpierw przeczytać odpowiedź negatywną w której przypominam, iż nic nie powstaje za darmo.Wszystko kosztuje. Nawet prąd elektr.do przekazu listu.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#13 Kazimierz Barski z K 2015-02-23 10:28
Zakończyłem geometrię kulową(sferyczną) w praktyce (gk).Szkoda,że nie udało mi się wykonać przenikania dwóch stożków obrotowych w pliku B.Skrypt (R).009.11, który jest nieskończony.Być może uda mi się odzyskać równowagę(ciała i umysłu)i zakończyć plik.Historia(gk) wg jej autora. Już rozpoczynające moje słowa PONOWNIE ODKRYŁEM KOŁO sugerowały,iż(ng),czy(gk)będą inaczej prowadzoną geometrią.Tak też się stało.Nie ma postępu w nauce,gdy drepcze się tymi samymi ścieżkami.To tylko udoskonalanie raz odkrytej wiedzy np.3D. Ja szedłem cały czas własną ścieżką,odkrywając przy tym różne nowinki,ciekawostki(gk).Stworzyłem: kulowy układ współ.(XYZ);ruch obrotowy wokół każdej z osi;do rys.szkic orientacji przestrzennej; przyrządy;rzuty;trójkąt logiczny itd i itp. Wszystko to ma cechy nowatorstwa.Gdybym nie kierował się tą cechą,nigdy nie zainteresowałaby mnie geometria.Byłbym rad,gdyby udało mi się jeszcze zakończyć plik.Byłoby to ukoronowaniem mojej geometrii kulowej(gk), na moje możliwości.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#14 Kazimierz Barski z K 2015-09-01 18:25
Już wydawało mi się,że zakończyłem (gk),lecz stało się inaczej.Moje hobby jest znacznie silniejsze ode mnie.Po zbyt dużym wysiłku muszę wypocząć.Wiem,po sobie,że nie wiek decyduje o sprawności umysłu,a trening z doskonaleniem.Ostatnio zaciekawił mnie w (gk)Złoty Podział.Efektem Z.P. jest spirala,która mnie zupełnie nie interesowała.Patrz Wikipedia.Polecam wszystkim.Inaczej patrzę,więcej widzę.To cecha(gk).Pojawią się pliki(gk):B.Skrypt(R).009...do 009.16.Powrócił do łask plik B.Zeszyt.001.N. i 001.O. dot."NIESPODZIANEK",już po modyfikacji.Poza tym nastąpią zmiany w tabeli Termoizolacja.Najpierw będą zmodyfikowane pliki związane z spec.kosztorysowanie, potem wiedza podstawowa dot.nauki trasow.blachy dla zawodu blach.-traser.Jeszcze nie wiem, kiedy upublicznię moje prace.Zachęcam wszystkich zainteresowanych moją geometrią kulową (gk), do poznawania PRAWDY.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#15 Kazimierz Barski z K 2015-10-29 21:55
Mam problemy z wprowadzaniem na swoją stronę internetową moich plików [pdf].Do tej pory korzystałem z pomocy bliskiej mi osoby.Nie chcę jej dalej wykorzystywać.Wg danych "swietageometria.info" ma wielu gości.Chciałbym zapytać,czy mógłbym liczyć na publikacje moich plików z dziedziny geometrii.Nie oczekuje zapłaty, ani też uiszczenia opłaty za publikacje moich plików.Chciałbym zainteresować swoimi plikami ewentualnych gości.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#16 Kazimierz Barski z K 2016-07-23 11:05
Platon miał rację mówiąc,iż Pitagoras widział związek wszechświata z liczbami i matematyką.Coraz większego nabieram przekonania do istnienia "trzech braci": Okręgu,Koła i Kuli.Cała trójka jest od zawsze.Figura i bryła.Nigdy nie miały początku i końca.Wszechświat(y)to Wypełnienie Próżni Kosmicznej.Czy WPK ma swoje określone granice? Nikt tego nie wie.Wszystko dopiero poznajemy.W mojej geometrii kulowej(gk) dokonałem przełomu.Rzutowanie brył pochodzi od KULI.Są to walce,z których można wykonać różne bryły obrot.i nieobrot.Wielościany foremne i nieforemne.Rzecz polega na pokazaniu walca w Kuli,gdzie oś walca obrot.ma dwa wspólne pkty z Kulą.Zmieniając pozycję w Kuli,zmienia się ich wysok.osi na rzutni,co powoduje zmianę postaw tj.Elips.Cała sztuka polega na kontroli analitycz.całego procesu zmiany położ.kształtu Elips i dług.osi obrot.walca.Jeśli nie opanuje się poprawnego rzutow.nie ma mowy o poprawnym przenikaniu brył.Plik B.Skrypt (R).009.47 zawiera Tabelę "TURBO" do tych obliczeń.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#17 Kazimierz Barski z K 2016-07-24 21:24
Nie wiem,czy do mnie jest skierowane pytanie cyt."Na jakiej podstawie wydajesz taką opinię?".Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na "KWIAT ŻYCIA",pod kątem geometrii.Po pierwsze na płaszczyźnie są narysowane OKRĘGI w sposób specjalny i nic więcej.Mogą być rys.w nieskończoność i nikt nie będzie wiedział,który z nich był pierwszym.Po drugie KWIAT ŻYCIA ma wypełnioną kolorem powierzchnię nakładających się OKRĘGÓW,tworząc KOŁA.Po trzecie nikt nie widzi KWIAT ŻYCIA jako KULE wzajemnie połączone przestrzennie.Zatem jest to niekończąca się bryła.Bryła,która równomiernie rozszerzając się będzie zawsze tworzyła KULĘ czyli sferę.Jak widać ponownie powołuję się na trójkę braci: OKRĄG, KOŁO i KULĘ.Tak ja widzę symbol - KWIAT ŻYCIA.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#18 Kazimierz Barski z K 2016-07-26 08:18
Muszę tym komentarzem postawić kropkę nad literą "i".Wszystko,co jest zapisano w liczbach.Słowo "zapisano" ma swój odpowiednik w matematyce.Ignoruje czas.Liczby,to coś konkretnego.Skoro tak,to jak się odnieść do liczby Pi=3,14... nieskończonej.Może właśnie ona nadaje nieskończoność wszelkiemu istnieniu.Dzięki niej żyjemy ja Ty on ona ono i wszystkie inne istoty.Liczba "Pi" nie jest sama w swojej nieskończoności i doskonałości.No cóż,moja fantazja poszybowała b.wysoko.Utraciła nawet kontakt wzrokowy, ale na pewno nie dociekliwości.Tego chcą Ty on ona itd."Wiem,że nic nie wiem".Po tych trzech komentarzach nie szybko się odezwę.Pozostawiam Państwu symbol MER-KA-BA KWIAT ŻYCIA, jak trzech braci.
Cytuj Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz