Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • bob  
 • .Leszek
  Panie Kazimierzu, życzę pogody ducha i wielu przypływów :-)

  Więcej...

   
 • Kazimierz Barski z K
  Jeśli komuś wydaje się,że już wszystko wiemy o geometrii euklidesowej,to głęboko ...

  Więcej...

   
 • Niebieski ptak
  Fajnie popatrzeć na miasta dzialki gospodarstwa rolne z lotu ptaka to wygląda jak ...

  Więcej...

   
 • Kazimierz Barski z K
  Koniec (gks) w moim wydaniu.Mógłbym dalej komplikować przenikanie brył,ale to nie ...

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 252 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2547806W tym czasie nie jadł, nie pił i nie chadzał do toalety. Personel medyczny wykonał skany narządów wewnętrznych Janiego, badał funkcjonowanie jego mózgu, pobierał próbki krwi i testował zdolności pamięciowe.

- Jego organizm funkcjonował bez przeszkód, przez cały okres obserwacji wszystkie wskaźniki mieściły się w normie - mówi neurolog Sudhir Shah.

Obecnie trwa analiza DNA jogina, a także badania nad funkcjonowaniem jego hormonów i enzymów.
Naukowcy mają nadzieję, iż poznanie molekularnych mechanizmów umożliwiających joginowi przetrwanie bez jedzenia i picia pozwoli lepiej szkolić żołnierzy i astronautów, a także ułatwi pomoc ofiarom katastrof naturalnych, które przez wiele dni czekają pod gruzami na ratunek.

Źródło: wyborcza.pl
 
* * * * *
 
Hinduski jogin dowiódł, że można żyć bez jedzenia i picia.
Źródło: wp.pl
 
Prahlad Jani, niesamowity jogin, który twierdzi, że nie jadł i nie pił przez ostatnie 70 lat, przeszedł właśnie cały szereg badań i testów w specjalistycznej klinice w Indiach. Ku wielkiemu zaskoczeniu naukowców, wszystkie eksperymenty zakończyły się pomyślnie dla hinduskiego mędrca, który dowiódł prawdziwości swoich słów. Przypomnijmy, 82-letni jogin twierdził, że przeżył 70 lat swojego życia żywiąc się tylko "boskim nektarem", który podawała mu "tajemnicza bogini".

Naukowcy z India's Defence Institute of Physiology & Allied Science, którzy badali niezwykłego hindusa, przyznają, że nie są w stanie wytłumaczyć jego fenomenu. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy poddawano mężczyznę licznym analizom i eksperymentom. Pierwsze testy zostały przeprowadzone jeszcze w roku 2003, a teraz Prahlad wrócił do klinik na jeszcze dokładniejsze badania.


(fot. AFP)

Pomiędzy 28 kwietnia i 6 maja jogin pozostawał pod nadzorem 30 kamer video i całego zespołu hinduskich naukowców, także wojskowych. Podczas całego tego czasu nie zjadł absolutnie niczego, dostawał jedynie czystą wodę do mycia. Badający go lekarze twierdzą, że podczas trwania eksperymentu jogin nie oddawał moczu, ani żadnych innych odpadów. Po zakończonych badaniach Prahlad Jani nie wykazywał osłabienia, przeprowadzone badania pokazały także, że nie jest odwodniony. W jego pęcherzu odnaleziono mocz, po jakimś czasie został on jednak wchłonięty przez organizm. Kiedy naukowcy zakończyli swoje badania, jogin po prostu wstał z łóżka i wrócił do swojej wioski położonej niedaleko Ambaji. Hinduscy naukowcy mają nadzieję, że dane, które udało się zebrać w trakcie obserwacji i badań, pozwolą na określenie na czym polega fenomen jogina. Wojskowi specjaliści wierzą także w to, że zebrana podczas testów wiedza przyda się do opracowania specjalnego programu pozwalającego na przeżycie w trudnych i niesprzyjających warunkach. "Jeśli Jani nie pobiera energii do życia z wody bądź pokarmu, musi ją czerpać z innego źródła, takiego jak np. światło" - mówi dr Sudhir Shah, członek zespołu badaczy.

(fot. AFP)

Nie będzie to łatwe, bo wszyscy naukowcy zajmujący się joginem zgodnie przyznają, że Prahlad Jani jest zupełnie wyjątkowy, a zachowanie jego organizmu jest niezwykle trudne do wytłumaczenia z medycznego punktu widzenia. Wykazujących olbrzymi sceptycyzm naukowców hindus szokował niejednokrotnie. Dla przykładu, podczas testów okazało się, iż biologiczny wiek mózgu tego 82-letniego mężczyzny wynosi 25 lat!

Sam jogin zachowuje niezwykły spokój. Pytany o to, jak możliwe jest życie bez jedzenia i picia, opisuje jedynie swoją podróż do "oświecenia", którą rozpoczął w wieku 7 lat. To wówczas opuścił rodzinny dom i rozpoczął wędrówkę. Jak twierdzi, po pięciu latach objawiła mu się tajemnicza bogini i przekazała mu w darze wyjątkowe zdolności. Od tego czasu karmi się tylko nektarem, który podaje mu owa tajemnicza boska istota.
 
.

Dodaj komentarz