Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • Katherin
  Hi there, the whole thing is going sound here and ofcourse every one is ...

  Więcej...

   
 • Lupita
  Hi there it's me, I am also visiting this website daily, this site is in fact ...

  Więcej...

   
 • Charlessoype
  Particular order Thanks a lot. It's unswervingly hurrah to follow half-grown ...

  Więcej...

   
 • xyz
  swietne bardzo mi sie podoba

  Więcej...

   
 • Kazimierz Barski z K
  Leszku.To chyba koniec mojej(gks). Klimat się zmienił i nie ma przypływów.Jestem ...

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2902877

Powszechnie przyjmuje się, że święta geometria (sacred geometry) jest nauką, której korzenie sięgają czasów starożytnych. Nikt jednak nikt nie potrafi z  całą pewnością powiedzieć kto opracował jej założenia, ba, trudno jest nawet mówić w tym przypadku o jakimś jednorodnym systemie myślowym określanym mianem świętej geometrii. Jeśli ktoś szuka jej źródeł w myśli Platona (dialog Timajos) lub matematyce Pitagorejczyków (z ich sztandarową tezą "światem rządzi liczba"), to zaraz ktoś inny powie, że Pitagoras swoją matematykę zaczerpnął ze starożytnych tradycji egipskich Szkół Tajemnic i tam należy szukać źródeł jego myśli. Postępując w ten sposób, moglibyśmy szukać całymi latami... Zostawmy  to jednak komuś innemu. W tym miejscu chciałbym tylko zamieścić kilka definicyjnych opisów świętej geometrii,  pochodzących od osób, które w sposób teoretyczny i/lub praktyczny zajmują się tą dziedziną wiedzy.

Proponuje obejrzeć także dwa krótkie filmiki: Natura według liczb autorstwa Cristóbal'a Vila oraz fragment wykładu Jak działa Remote Viewing Simeon'a Hein'a (na dole strony). Ponadto, "racjonalistom", którzy chcą głębiej zapoznać się z tematem polecam książkę Sekretny kod. Tajemnicza formuła, która rządzi sztuką, przyrodą i nauką autorstwa Priya Hemenway, a osobom o nastawieniu bardziej ezoterycznym sugeruję książkę Pradawna tajemnica kwiatu życia autorstwa Drunvalo Melchizedeka. Opisy obu znajdują się w dziale Książki w j. polskim.

 

Cristóbal Vila - Natura według liczb...

Nature by Numbers from Cristóbal Vila on Vimeo.

 

1. Opis świętej geometrii ze strony Implosion Group: http://goldenmean.info/course

Święta geometria jest kluczem do zrozumienia budowy wszechświata. Jest językiem stworzenia i podstawą wszelkiego życia. Jest także "DROGĄ DO ZROZUMIENIA tego kim jesteś, skąd pochodzisz i dokąd zmierzasz. Stanowi matrycę stworzenia; swoisty „pomost” między tym co widzialne i niewidzialne, objawione i nieobjawione, skończone i nieskończone. Wciąż powtarzające się geometryczne wzory stanowią podstawowe elementy budowy naszego ciała, wszystkich zwierząt, roślin, planet, układów słonecznych i galaktyk.

Zgłębianie Świętej Geometrii odkrywa przed nami cudowny dar: pamiętamy, że jesteśmy częścią żyjącego, posplatanego, inteligentnego (...) wszechświata.(...)."

Począwszy od mozaik Środkowego Wschodu i piramid Starożytnego Egiptu, poprzez kalendarz Azteków i taoistyczne filozofie, a skończywszy na medycynie Indii, Tybetu i Chin - Święta Geometria od dawna łączyła ze sobą świat duchowy i materialny, Niebo i Ziemię. Dziś nadal odgrywa integralną rolę w sztuce, architekturze Feng Shui, geomancji, matematyce, muzyce, alchemii, nauce i najnowszej fizyce. (...)
Przykłady wzoru Kwiatu Życia.


TURCJA
37e folturkey2

INDIE
 
Więcej: http://www.floweroflife.org/folindia.htm

Wszystkie działania podlegają różnym wzorcom, a Święta Geometria opisuje ich prawa za pomocą kształtów, form i proporcji. Jest to uniwersalny język czystych prawd bazujący na wewnętrznym działaniu natury.

Aby naprawdę pojąć Świętą Geometrię, musimy zrozumieć, że wszystko we wszechświecie składa się z energii, będącej w stanie nieustannej transformacji.

Energię można zdefiniować w kategoriach jej częstotliwości i harmonik. Wówczas okazuje się, że nawet struktura ludzkiego ciała opiera się na tych samych zasadach, które funkcjonują na wszystkich poziomach stworzenia.

Nasze ciała zawierają w sobie holograficznie wszystkie informacje o wszechświecie. Wiedzę geometryczną mamy „wrodzoną” i jesteśmy w naturalny sposób zestrojeni z „harmonicznymi wszechświata”, nie tylko za życia, ale również przed narodzeniem i po śmierci.

Święta Geometria daje Ci możliwość SZERSZEGO SPOJRZENIA na siebie samego oraz na miejsce, jakie zajmujesz w świecie. Gdy się ją mistrzowsko opanuje, może znaleźć zastosowanie w leczeniu, doradztwie, badaniach, nauczaniu, projektowaniu i tworzeniu POKOJU, SZCZĘŚCIA i JEDNOŚCI. "

  


2. Opis ze strony: http://www.vesica.org/sacredgeometry-faq.html

"Święta Geometria zawiera klucz do tego, jak Duch stwarza świat przy pomocy określonych wzorów, z których każdy tworzy określoną funkcję Życia lub Świadomości. (...)

Każdy wzór w Świętej Geometrii jest jak "litera" w "świętym alfabecie". Każdy wzór tworzy określona funkcję Życia i Świadomości. Można nauczyć się czytać te "litery" (wzory) i "wymawiać słowa" za pomocą tych twórczych, boskich form. Możemy wtedy czytać księgę natury i używać języka świętej geometrii samego Ducha, aby tworzyć optymalne efekty w działaniach, których się podejmujemy.

Święta Geometria pozwala nam bezpośrednio rozumieć "geometryczny system kodowania", którego używa Duch dla zamanifestowania wszelkiego Życia i Świadomości. Daje nam ona istotny wgląd w podstawy funkcjonowania ducha i materii - wgląd, który może być użyty zarówno do celów duchowych jak i naukowych. Pozwala nam uzdrowić bolesne rozdzielenie między duchowością i racjonalnym, naukowym rozumowaniem, które przenika współczesne społeczeństwo i życie naszej własnej duszy.

Świętej Geometrii nauczano przez tysiąclecia adeptów rozwoju duchowego różnych tradycji duchowych całego świata z ważnego powodu: może być ona zastosowana do przemiany naszej życiowej energii, świadomości i świata wokół nas w najbardziej korzystny dla nas sposób.

Jednym z powodów, dla którego niegdysiejsze sekretne nauki Świętej Geometrii są dzisiaj upubliczniane jest fakt iż wiedza ta może być zastosowana, aby pomóc nam samym i naszej planecie."3. Opis ze strony: http://www.vesica.org/healingwisdom.html

Lecząca mądrość świętej geometrii:

Gdzie nauka i dusza spotykają się
by Robert J. Gilbert, Phd.
©March 2003

„ (...)Święta Geometria to studiowanie archetypowych, duchowych wzorców, które stwarzają wszystko w materialnym świecie. Święta Geometria uzdrawia sztuczny podział między nauką i tym co duchowe.

Wielkie szkoły duchowe z całego świata uznawały Święta Geometrię za uniwersalny klucz do poszerzania ludzkiej świadomości, uzdrawiania fizycznego ciała, regulowania problemów energetycznych oraz świadomego doświadczania i komunikowania się z duchowymi istotami, siłami i… dużo więcej.

Święta Geometria zaczęła się wraz z inicjacyjnym nauczaniem w starożytnych duchowych tradycjach, które instruowały „studentów” odnośnie wzajemnych związków między światem fizycznym i światami duchowymi. Święta Geometria stała się podstawą zrębów nauki, którą znamy dzisiaj, ale także świętej nauki Egiptu (…) i nauk Pitagorejskich o wibracjach energetycznych w Grecji. (…)

Święta Geometria jest powszechną główna nauką, dzięki której człowiek może zarówno zrozumieć i bezpośrednio czerpać z Boskich mocy. Na każdym poziomie egzystencji. – od poziomu subatomowego, poprzez formy ludzkiego ciała aż po poziom galaktyk – te same kluczowe wzorce powołują wszystko do istnienia.

Święta geometria nie jest jedynie kwestią wiedzy posiadanej przez starożytnych. Najważniejsze i przełomowe odkrycia naukowe nowoczesnego (modern) świata zostały dokonane przez naukowców odkrywających na nowo te same sekrety myśli, które istniały od dawna w szkołach duchowych. Zdumiewający przykład pochodzi z greckich Szkół Tajemnic sprzed 2500 lat, które nauczały, że istnieje pięć doskonałych trójwymiarowych form – Bryły Platońskie -, które są podstawą wszystkiego w fizycznym świecie. Współcześni naukowcy wyśmiewali tą ideę, aż do roku 1980, kiedy to profesor Emeritus Robert Moon (uczestnik Projektu Manhattan - L.) z Uniwersytetu w Chicago dowiódł, że cała Tablica Okresowa Pierwiastków – dosłownie wszystko w fizycznym świecie – opiera się na tych samych pięciu formach! Faktycznie we współczesnej fizyce, chemii i biologii wzory tworzenia opisane w świętej geometrii są odkrywane na nowo, niestety bez większego zrozumienia ich duchowego znaczenia, które chroni przed nadużyciem tej wiedzy.

Święta Geometria – w skrócie – dostarcza istotnej wiedzy dla każdej ludzkiej aktywności wyjaśniając naturalne wzory, na których opiera się świat. W przeszłości szkoły duchowe strzegły ściśle sekretów Świętej Geometrii – w wielu przypadkach wymagając od inicjowanych, aby prędzej oddali życie niż zdradzili sekrety osobom nie inicjowanym. Jednak wraz z ponownym odkryciem tych wzorów przez współczesną naukę, to co było tajne stało się dostępne dla każdego. Każdego z nas dotkną skutki zrozumienia bądź niezrozumienia przez ludzkość Świętej Geometrii materii i duszy. Każda indywidualna próba stosowania wiedzy o świętej geometrii w świecie – w Lecznictwie, Środowisku, Rozwoju Duchowym, Medycynie, Psychologii, Sztuce, Edukacji, Fizyce, Metafizyce, etc – jest konstruktywnym aktem leczącej mądrości.”

 4. Fragment napisów z filmu Davida Icke pt. "David Icke w Avebury":

"TA RZECZYWISTOŚĆ NIE JEST FIZYCZNA TYLKO WYDAJE SIĘ TAKĄ BYĆ.


Jedynym miejscem, gdzie ten najwyraźniej trójwymiarowy świat, na który teraz patrzę istnieje, jest w moja głowa, mój umysł.
Jeśli spojrzycie na pięć zmysłów - czym one są?
Są one procesem przejmowania pól wibracyjnych, zmienianiem ich w sygnały elektryczne, przekazywaniem ich do mózgu, który dekoduje to na holograficzny świat, o którym myślimy, że jest na zewnątrz nas, ale który w tej formie istnieje tylko w naszych głowach.
Jest z tym bardzo podobnie jak z przekazem telewizyjnym. W tej przestrzeni, w której teraz stoję, mamy wszystkie stacje telewizyjne, które nadają do Avebury.
I one nie są świadome siebie nawzajem, ja nie jestem świadomy ich, ale jeśli mamy telewizor ustawiony na jeden z tych kanałów, odbierze on go i nagle to co było - czym? - niczym, staje się telewizyjnym obrazem na ekranie.
Jedynym miejscem, w którym istnieje telewizja tak jak ją rozumiemy, (programy jako takie) jest tylko ekran. Wszędzie indziej są tylko elektryczne obwody i częstotliwości nadawane z nadajników.
Tak więc na zewnątrz nas, jeśli wolicie, wszystko jest polem energii. Jest to energetyczno - wibracyjna konstrukcja.
Na kolejnym poziomie jest to cyfrowo - matematyczna konstrukcja, bardzo podobna do Matrycy w filmach "Matrix"."

Ta "cyfrowo - matematyczna" konstrukcja, organizująca energetyczno - wibracyjne pola energii opisywana i tłumaczona jest językiem stworzenia zwanym świętą geometrią.

 


  

I na koniec drugi filmik - fragment wykładu  Jak działa Remote Viewing (How Remote Viewing Works): dr Simeon Hein PL cz. 2/7

Cały wykład znajdziesz w dziale Filmy w j. polskim

 

HEADER 

#11 eliza 2015-03-01 14:19
Cytuję Dawid:
Polecam zapoznanie się z poniższą definicją:
pl.wikipedia.org/wiki/Pseudonauka

a wiec fizyka kwantowa to wg Ciebie tez pseudonauka.. :)

to ze wszystko jest w naszej glowie.. to czysta nauka..
na szczescie pomalu naukowcy zaczynaja to dostrzegac.. ;)

poczytaj o holograficznym wszechswiecie (zasada holograficzna)..

pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_holograficzna
Cytować Zgłoś administratorowi
#12 tiki 2017-02-27 20:18
:-*
Cytować Zgłoś administratorowi
#13 co za bzdury 2017-08-15 13:00
ludzie ogarnijcie się, jak można być tak głupim żeby zasłuchiwać się w pseudonaukowym pierdoleniu z internetu
Cytować Zgłoś administratorowi
#14 .Leszek 2017-08-16 11:07
Cytuję co za bzdury:
ludzie ogarnijcie się, jak można być tak głupim żeby zasłuchiwać się w pseudonaukowym pierdoleniu z internetu

Nie ważne gdzie ktoś mówi. Ważne co mówi i z tym można dyskutować, ale na ARGUMENTY... bez wielkich kwantyfikatorów...
Cytować Zgłoś administratorowi
#15 zordian 2017-12-28 00:40
niestety sa ludzie ,ktorzy jezeli czegos nie rozumieja , zakladaja ze jest to glupie . moja refleksja , na tego typu filozofie jest , cytuje :co to za bzdury :D
Cytować Zgłoś administratorowi
#16 Ambroży Guzik 2018-03-23 16:11
Ogólnie to święte są też liczby. 3,6,9. Kiedyś w Matematyce znanej naszym przodkom i to starszym ludziom. Starsi ludzie, którzy pamiętają wartości takie jak tuzin - 12, gros tuzin tuzinów, mendel - 15 oraz Kopa - 60. Łatwiej był liczyć. Tutaj jest 6 jest spiralną liczbą. Liczyli w systemie 12stkowy albo 15stkowym. Liczono na palcach. Każdy przedział na palcach mógł symbolizować 1, a jest ich 3. Bądź tuzin, gdy mnożysz, bądź robisz cokolwiek z tymi liczbami czyli 3,6,9,12,15 ... po mnożeniu i dodaniu wyjdzie 3 albo 6 albo 9 :) Nie ma jakiś zabawnych po "Przecinku" . Pozdrawiam i Sława
Cytować Zgłoś administratorowi
#17 Kazimierz Barski 2019-06-08 21:23
Święte Geometrii to: Okręg [O], Kolo [K] i Kula Sfera [KS].Stąd są duże litery pierwsze.Określają linie,figury,bryły.Nie mają początku,ani końca.Są od zawsze w Kosmosie.Są źródłem wiedzy,rozwijającej się bez ustanku,przez istoty rozumne do których należy człowiek.Łatwiej byłoby mi uwierzyć w jakąś tajemniczą układankę,niż w istnienie Stwórcy.Bo Stwórcę też należało stworzyć.Na początku był Wielki Wybuch.Zatem wybuch jest łącznikiem z inną kostką układanki.Wywołującą powstanie wszechświata.Kto lub Co stoi za tą potężną energią? Jest tyle pytań bez odpowiedzi,które czekają na wyjaśnienia...Bo nie potrafię uwierzyć w żadne wierzenia kapłańskie. Twórca (gks).
Cytować Zgłoś administratorowi
#18 furia81 2019-08-17 21:47
:roll:
Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz