Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • xyz
  swietne bardzo mi sie podoba

  Więcej...

   
 • Kazimierz Barski z K
  Leszku.To chyba koniec mojej(gks). Klimat się zmienił i nie ma przypływów.Jestem ...

  Więcej...

   
 • furia81
  :roll:

  Więcej...

   
 • Dźwięczne Bzdury
  Bardziej szczegółowo o Kosmicznej Oktawie piszemy tutaj: dzwiecznebzdury.wordpress.com/.../...

  Więcej...

   
 • Joyce
  Thanks for finally talking about >Bruce Lipton - Nowa biologia (teksty)

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2933993

Spis treści

 

w budowie... Ten dział będzie się składał ostatecznie z czterech tekstów. Obecnie nie ma w nim tekstu pierwszego  o geometrii ludzkiego ciała i czwartego o geometrii tzw. merkaby. Brak czasu...


 * * *

.

Złoty podział i geometria DNA.


To, że ciało człowieka posiada kształt, który można opisywać przy pomocy różnych proporcji, jest dość oczywiste. Nie dla każdego jest jednak oczywista geometryczna struktura ludzkiego DNA. Poniższe obrazki, poprzedzone fragmentem filmu "Przeznaczenie DNA" Dana Wintera
ilustrują tę strukturę.


Budowa DNA opiera się na dwunastościanie foremnym. Budowa dwunastościanu
foremnego opiera się na Złotym Podziale, a ten z kolei na liczbie Phi...


Link alternatywny:
http://www.dailymotion.pl/video/x9asx6_zyoty-podziay-i-geometria-dna_tech


Chemiczna struktura DNA.


Budowa DNA opiera się na dwunastościanie foremnym, którego pięciokątne ściany zawierają w sobie  pięć sześcianów...
Zobacz tekst o bryłach platońskich.


Budowa dwunastościanu foremnego (i skręconych helis) opiera się na Złotym Podziale, a ten z kolei na liczbie Phi.Zobacz też artykuł: Fraktalne DNA (Newsweek)

Splatanie się DNA i magnetyczny X.


Splatanie DNA, może przybrać (wg. Wintera) kształt toroidalny przypominający pierścień. Staje się tak na skutek implozji ładunku elektrycznego, która prowadzi do "rozpalenia ognia w sercu". Przeżywana przez człowieka błogość tworzy płynącą z serca falę fononową - harmonijny, spójny (coherent) dźwięk, który na zasadzie piezoelektrycznej działa na DNA jak zaklinacz węży. Dźwięk ten programuje DNA, splatając je aż do momentu, w którym (dzięki spójności dźwięku płynącego z serca) DNA staje się toroidalne. Wówczas imploduje ono, wciągając coraz więcej energii OGNIA "osadzając się" czy też "zagnieżdżając" w coraz dłuższych falach plazmowych istniejących w otoczeniu człowieka, aż po jedność z całym wszechświatem... Osadzanie to jest możliwe dzięki fraktalnej budowie  rzeczywistości, w której żyjemy. Miłość, czysta intencja i błogość w naszym sercu generują fale o charakterystyce odpowiadającej złotemu podziałowi, który harmonijnie spaja cały wszechświat. Osadzanie się tych fal w otoczeniu wymaga  jednak istnienia fraktalnego w sensie elektrycznym otoczenia, które jest niestety zaburzane przez różnego rodzaju urządzenia oparte na szkodliwych dla naszego zdrowia częstotliwościach falowych - od przysłowiowego komputera, telewizora i telefonu komórkowego, poprzez linie przesyłowe wysokiego napięcia, stacje nadawcze ziejące elektrosmogiem  aż po same materiały z których wykonane jest środowisko naszego życia. (Zobacz w tym kontekście Dan Winter - Sekret życia i bioarchitektura )

Czy dzięki uzyskaniu toroidalnego DNA stają się możliwe szamańskie podróże w czasie i przestrzeni? Czy człowiek staje się wówczas Władcą Pierścieni? Dan Winter na oba pytania odpowiada twierdząco... Uśmiech Mówi on o tym głównie we wspomnianym już tutaj filmie "Purpose of DNA" (Przeznaczenie DNA)

Polecam także film Bruce Lipton - Nowa Biologia

Toroidalne DNA (zdjęcie mikroskopowe)

http://www.goldenmean.info/ringlord/index.html
http://www.goldenmean.info/circularDNA/

W powiększeniu:

http://www.goldenmean.info/dnaring/
lub
http://www.aip.org/pt/vol-53/iss-9/captions/p38cap1a.html


PODYSKUTUJ NA FORUM (kliknij)

 

 

HEADER 

#1 ningizda 2011-02-13 22:45
Chciałbym podnieść problem proporcji człowieka rozwijającego się w kierunku dorosłości. Proporcje anatomiczne dzieci i młodzieży są przecież inne niż dorosłego, na pewno nie takie jak np tzw Homo Quadratusa! Skądinąd wiemy że także są piękne i może nawet bardziej. Więc co? Gdzie w tych wcześniejszych stadiach osławiona wartość Phi? Nadto wartość ta chyba nie jest najbardziej decydującą. Owszem obecną jest w pentagramie, w który także daje się wpisać sylwetkę człowieka. Ale również w wspomnianym HQ gdzie ważne są przede wszystkim rozwiązania kwadratury koła vel okręgu: parametry 4 /PI albo kwadratowy pierwiastek tegoż! Znam przybliżone zależności geometryczne i algebraiczne pomiędzy pi; phi a także e /liczba Nepppera-Eulera/. Inne przybliżenia dostarczają ułamki z kolejnych Liczb Fibbonaciego i podejrzewam, ze to one mogą mieć znaczenie w stadiach rozwoju kształtu człowieka /i nie tylko, bo np jego elementów anatomicznych wewnętrznych/!
Cytować Zgłoś administratorowi
#2 andre 2011-02-23 22:04
->do "nigizdy" = Proporcje, czyli symetria jest -święta- i zapisana w "kodzie" genów, ich kancery też się eksplorują załamując wspomnianą świętość, odnośnie "kwadratury koła" to jest to nic innego jak "symetria w odwrocie". Fibbonaci to " nieskończoność" nie myl ze "skończonością" człowieka.
Cytować Zgłoś administratorowi
#3 anahata 2011-03-12 20:13
Evan Grant opowiada o kymatyce - nauce o widzialnym dźwięku (dostępne polskie napisy):
symetrix.pl/.../...
O kymatyce, świętych językach oraz rozważania geometryczno-sferyczne tutaj:
www.polskadroga.pl/cbc/BadPodst/Sluchu.htm
O wpływie dźwięków na fizjologię człowieka:
eioba.pl/.../...
Kymatyka - nauka przyszłości.pdf do pobrania np. tu:
chomikuj.pl/.../...
Cytować Zgłoś administratorowi
#4 ningizda 2013-09-29 20:55
Do ~andre.
Fibonacci to człowiek i który już umarł. Jeżeli nawet jest w tzw Niebie, to nie jest "nieskończonością", bo to atrybut Boga. Ja podnosiłem kwestie proporcji: zewnętrznych wymiarów a nie "zapisów w genach". Nie neguję że geny "decydują" /skądinąd również jest to uproszczenie !/, ale Ty tak duże o nich wiesz to może podasz literaturę? Tylko nie serwuj chłamu: tekstów lub stron w nadętym albo egzaltowanym stylu nic przecie nie mówiącym. Nie try jeden masz jakąś "wiedzę" a ja szukałem konkretnych przynajmniej inspiracji. Po co zatem wyrywasz się do odpowiedzi jak nie masz nic do powiedzenia?
Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz