Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • krxysiek
  Po mojemu,to jesteśmy sztuczną autonomiczną inteligencją,ktoś nas wyhodował i ...

  Więcej...

   
 • zordian
  niestety sa ludzie ,ktorzy jezeli czegos nie rozumieja , zakladaja ze jest to ...

  Więcej...

   
 • .Leszek
  Możemy tylko zgadywać... albo zapytać autora. Może w materiałach skąd zaczerpnąłem ...

  Więcej...

   
 • Marian
  Interesuje mnie punkt 30.Gdzie to jest?Wadowice?Oswiencim?Szczyrk?

  Więcej...

   
 • julka
  super

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 454 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2089059

Książki tematycznie związane ze świętą geometrią (wydane w języku polskim).

 

Priya Hemenway, Sekretny kod. Tajemnicza formuła, która rządzi sztuką, przyrodą i nauką
(Bogato ilustrowana książka, mogąca służyć za wstęp do dyskursu zwanego świętą geometrią)

Sekretny koddivine proportion
Oryginalny tytuł:
Divine Proportion: Phi In Art, Nature, and Science
Boska proporcja: Phi w Naturze, Sztuce i Nauce.

http://www.amazon.com/Divine-Proportion-Phi-Nature-Science/dp/1402735227

Złoty podział, który znamy także jako boską proporcję lub Ф, można odnaleźć we wzorach tworzonych przez nasiona niektórych roślin, w piramidach, gotyckich katedrach i ciele człowieka, aby wymienić tylko niektóre przykłady z niekończącej się listy. Ta książka przedstawia nie tylko różne formy złotego podziału w przyrodzie, sztuce, architekturze, muzyce i nauce, ale także takie jego odmiany, jak spirala w uchu wewnętrznym człowieka. Ponad 300 ilustracji i schematów pomaga odkryć fascynujące prawa Wszechświata i ukryty w nim „boski plan".

http://www.empik.com/sekretny-kod-ksiazka,prod25390386,p
(Edit 2017: wgląda na to, że książkę można znaleźć już chyba tylko w bibliotekach...) 

format: 204 strony, twarda oprawa w obwolucie, format 200x215
data wyd.: 2009
wydawca: EvergreenDrunvalo Melchizedek - "Pradawna tajemnica kwiatu życia".


Tom I

melchi1

"Dawniej wszystko, co istnieje we wszechświecie znało Kwiat Życia jako wzór stworzenia, wykres geometryczny wiodący do egzystencji fizycznej i wyprowadzający z tej egzystencji. Później utraciliśmy wysoki stan świadomości i upadliśmy w ciemności, zapominając o tym, kim byliśmy. Sekret Kwiatu Życia przetrwał jednak tysiące lat wyryty na ścianach starożytnych budowli na całym świecie, wpisany w żywe komórki wszelkiego istnienia. Dziś budzimy się ze snu, odrzucamy stare ograniczające nas przekonania, a nasze oczy oglądają złote promienie światła nadchodzącego dnia, który wstaje za oknami naszej nowej percepcji rzeczywistości. Książka Pradawna tajemnica kwiatu życia jest jednym z takich okien.
Drunvalo Melchizedek prezentuje w niej - za pomocą słów i rysunków pierwszą część swoich warsztatów zatytułowanych Kwiat Życia. Objaśnia w nich tajemnice początków naszego istnienia, tłumaczy, dlaczego świat wygląda tak, a nie inaczej, jakie subtelne energie pozwalają naszej świadomości rozkwitnąć jej prawdziwym pięknem.
Święta geometria stanowi formę, która posłużyła również za pierwowzór naszej istoty. Ukazuje ona boski porządek w naszej rzeczywistości. Możemy prześledzić jego reguły począwszy od niewidzialnych atomów, a kończąc na dalekich gwiazdach. Każda z tych form odbija również wzór naszego istnienia. Informacje zawarte w tej książce układają się w jedną z dróg, drugą, żeńską ścieżkę, możecie odnaleźć pomiędzy wierszami. Prezentuje ona intuicyjne rozumienie rzeczywistości."

Tom II

melchi2a

"Tom drugi jeszcze głębiej bada znaczenie świętego wzorca Kwiatu Życia, stanowiącego geometryczną podstawę wszystkich istniejących form fizycznych. Ukazane są w nim proporcje ludzkiego ciała, niuanse ludzkiej świadomości, wymiary oraz odległości pomiędzy gwiazdami, planetami oraz księżycami, a nawet twory rodzaju ludzkiego w sposób pozwalający odkryć ich źródło w tym pięknym, boskim wizerunku. Drunvalo Melchizedek rysuje skomplikowaną, szczegółową mapę, na której możemy zobaczyć, że pozornie prosty wzór Kwiatu Życia zawiera w sobie początek całej egzystencji trzeciego wymiaru. Począwszy od przykładu piramid i tajemnic starożytnego Egiptu, po współczesną nam nową rasę dzieci Indygo, Drunvalo prezentuje święte formy geometryczne Rzeczywistości oraz subtelne energie, które kształtują nasz świat.
Po raz pierwszy udziela nam również drukiem instrukcji medytacji Mer-Ka-Ba. Krok po kroku poznajemy tę technikę, służącą odtworzeniu pola energetycznego ewoluującej istoty ludzkiej. Stanowi ona zarazem klucz do wniebowstąpienia oraz przejścia do nowego wymiaru. Jeśli będziemy ją wykonywali z miłością, ów starożytny proces oddychania pranicznego otworzy przed nami świat niewiarygodnych możliwości w granicach tego wymiaru. Udostępni nam kontakt z opiekuńczymi mocami, a nawet pozwoli uzdrowić siebie, innych ludzi oraz całą planetę."

http://www.google.pl/search?q=tajemnica+kwiatu+zycia&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-aMatila C. Ghyka

"Złota Liczba. Rytuały i rytmy pitagorejskie w rozwoju cywilizacji zachodniej"


zlota liczba

Dlaczego w świecie organizmów żywych figurą geometryczną najczęściej spotykaną jest pięciokąt, w nieożywionym zaś - sześciokąt?
Dlaczego nie tylko dzieła kunsztu ludzkiego, ale i twory przyrody wykazują w swej budowie określone proporcje liczbowe? Czy to przypadek, że te proporcje wyrażają się bardzo często "złotą liczbą" 1,618 i że napotykamy je zarówno w ciele ludzkim, jak i w egipskich piramidach? Czy rację mieli starożytni greccy mędrcy twierdzący, że fundamentem struktury wszechświata jest liczba, on sam zaś żyje i pulsuje w jednym uniwersalnym rytmie, dającym się wyliczyć?
Na powyższe (i wiele innych) intrygujące pytania stara się odpowiedzieć w niniejszej książce Matila Ghyka, dziś prawie całkiem zapomniany matematyk, filozof, pisarz i dyplomata pochodzenia rumuńskiego.

"Złota liczba", wydana pierwotnie po francusku, robiła prawdziwą furorę w Europie lat trzydziestych XX w. Autor, wykorzystując bogaty materiał historyczny i porównawczy z różnych dziedzin - od fizyki atomowej poprzez dzieje architektury i sztuki aż po biologię - śledzi historię "złotej liczby" i związanych z nią pojęć rytmu oraz harmonii w kulturze zachodniej od czasów Pitagorasa do dziś. I dochodzi do zaskakującego wniosku, że geometryczna, oparta na liczbie interpretacja świata, będąca odkryciem Pitagorasa i przez całe wieki stanowiąca rdzeń ezoterycznego nauczania w tajemnych bractwach (po nowożytne wolnomularstwo!) to nie tylko historyczny wyróżnik zachodniej cywilizacji, lecz także jedno z żywych do dziś jej źródeł; przecież poszukiwanie przez fizyków nowych geometrii przestrzeni to nic innego - twierdził B. Russell - jak nawrót do pitagoreizmu..."
(...)
Książkę dopełniają liczne ilustracje. Przedmową poprzedził ją Paul Valery, posłowiem - Mircea Eliade.

Spis treści:
http://www.universitas.com.pl/ksiazka/Zlota_liczba_1481.html Fernando Corbal
án

Złota proporcja. Matematyczny język piękna.

 

Jest to pierwsza z kolekcji 40 książek pt. "Świat jest matematyczny" wydanej przez Rzeczpospolitą dla fanów królowej wszystkich nauk.

Info także na forum.

HEADER 

#1 harry 2012-05-27 15:08
SEKCIARSKIE KSIĄŻKI I CAŁA TA STRONA JEST SEKCIARSAK
WSZYSTKO TUTAJ MA CHARAKTER PSEUDONAUKOWY
ZWODZENIA I ILUZJI NEW AGE
Cytuj Zgłoś administratorowi
#2 Marek 2012-05-30 06:53
Cytuję harry:
SEKCIARSKIE KSIĄŻKI I CAŁA TA STRONA JEST SEKCIARSAK
WSZYSTKO TUTAJ MA CHARAKTER PSEUDONAUKOWY
ZWODZENIA I ILUZJI NEW AGE

A może tak bez wielkich kwantyfikatorów i z większym rozmysłem? Inaczej, to wystawiasz opinie sobie, a nie stronie...
Cytuj Zgłoś administratorowi
#3 marta 2012-06-14 11:00
Cytuję harry:
SEKCIARSKIE KSIĄŻKI I CAŁA TA STRONA JEST SEKCIARSAK
WSZYSTKO TUTAJ MA CHARAKTER PSEUDONAUKOWY
ZWODZENIA I ILUZJI NEW AGE


No za duzo sie nie popisałes wypowiedzią rzeczywiscie tu bardziej wystawiłes sobie opinie nie przychylna :))) szkoda . mogł bys przynajmniej podac rozsadny argument co do opini "sekciarstwo " Bo pluc i przyklejac etykietki negatywne jest dosyc prostym posunieciem ale wypowiedziec sie i oswiecic jakas konkretna wiedza na ten temat... widze ze cos nie bardzo cie stac. Poki co nie wchodz na sekciarskie strony zatem. :)))
Cytuj Zgłoś administratorowi
#4 marcosfunky 2012-07-04 15:43
Dzięki za namiary na literaturę - właśnie wynalazłem Melchizedeka na aukcji internetowej za dobrą cenę i nie mogę się doczekać lektury - Pozdrawiam
Marek
Cytuj Zgłoś administratorowi
#5 Preissenberg 2012-10-04 10:28
Cytuję harry:
SEKCIARSKIE KSIĄŻKI I CAŁA TA STRONA JEST SEKCIARSAK
WSZYSTKO TUTAJ MA CHARAKTER PSEUDONAUKOWY
ZWODZENIA I ILUZJI NEW AGE

Harry, wyglądasz na "człowieka z kartonu" o których mówiła w wywiadzie Laura Knight-Jadczyk :)
Dzięki takim ludziom, jak autor tych artykułów masy zostają bardziej uświadamiane, że czas przekroczyć granice niepewności i starych, skostniałych dogmatów, doktryn naukowych i teologicznych, religijnych. Konserwatyści i fundamentaliści będą musieli wkrótce zaakceptować zmiany w światopoglądzie, który już się zmienia, już przeobraża się, lecz to proces b. powolny. Więcej takich materiałów, proszę! Dziękuję.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#6 looka 2013-12-16 22:25
witajcie nareszcie mozemy dowiedziec sie porawdy o nas samych i otaczajacym nas swiecie ..kawal dobrej roboty ..tworcy strony ..dziekuje wam.:)
Cytuj Zgłoś administratorowi
#7 Pawel 2014-06-08 21:50
a ty pewnie jesteś prawdopodobnie zagożałym katolikiem który chodzi co niedziela do kościółka, do spowiedzi i twój umysł nie potrafi strawić tego że świat może być trochę inny niż ten który ci przedstawił kler. Jesteś prawdopodobnie zdoktrynizowanym człowiekiem który całkowicie oddał sie katolicyzmie i który kieruje sie tylko tym co przedstawili ci klerycy, a człowiek powinien czerpać wiedze z różnych zródeł i w ten sposób wyodrębnić sobie osobisty pogląd na świat, połączony zdobyta wiedzą i intuicją a nie tylko tym co przedstawia ci kler. a największą sektą uważam że jest religia katolicka z watykanem na czele.
Cytuj Zgłoś administratorowi
#8 truman 2014-08-12 08:24
uwielbiam te sekciarskie klimaty :]
kocham to i zyje tym!!
wielki szacunek dla tworcow strony z checia bym sie z Wami napil dobrej zielonej herbaty!
ktos moze wie czy ksiazka Scotta Olsena doczeka sie tlumaczenia na polski?
Cytuj Zgłoś administratorowi
#9 .Leszek 2014-08-16 12:32
Cytuję truman:
uwielbiam te
ktos moze wie czy ksiazka Scotta Olsena doczeka sie tlumaczenia na polski?

Ja nic nie wiem o ewentualnym tłumaczeniu na język polski książeczki "The Golden Section". Poza tym, Scott w wykładzie swietageometria.info/scott-olsen-i-zloty-podzial zapowiadał wydanie nowej, bardziej rozbudowanej książki o złotym podziale. Pozdrawiam! :)
Cytuj Zgłoś administratorowi
#10 Maciej 2017-12-15 17:50
Cudownie, że można poczytać wypowiedzi ludzi o otwartych umysłach.
UMYSŁ LUDZKI JEST JAK SPADOCHRON,
PRZYDATNY TYLKO WTEDY KIEDY JEST OTWARTY!
Cytuj Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz