Google Translator

enfrdeitptrues

Ostatnie komentarze

 • xyz
  swietne bardzo mi sie podoba

  Więcej...

   
 • Kazimierz Barski z K
  Leszku.To chyba koniec mojej(gks). Klimat się zmienił i nie ma przypływów.Jestem ...

  Więcej...

   
 • furia81
  :roll:

  Więcej...

   
 • Dźwięczne Bzdury
  Bardziej szczegółowo o Kosmicznej Oktawie piszemy tutaj: dzwiecznebzdury.wordpress.com/.../...

  Więcej...

   
 • Joyce
  Thanks for finally talking about >Bruce Lipton - Nowa biologia (teksty)

  Więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2933977

Spis treści

 

Sekret życia i bioarchitektura

Pod powierzchnią biologicznego życia jest inne, sekretne życie. Ma ono elektryczną naturę i jest zorganizowane według zasady złotego podziału. Planując wokół siebie urbanistyczną i architektoniczną przestrzeń powinniśmy pamiętać nie tylko o harmonii kształtów, ale przede wszystkim o tym "sekretnym życiu", które skłania nas do stosowania materiałów, sprzyjających biologicznemu życiu.
Czym jest życie w sensie elektrycznym i jakie materiały służą biologicznemu życiu? O tym właśnie jest krótka rozmowa z Danem Winterem. Zapraszam!

Filmik w wersji *.AVI (w 6 częściach) jest do pobrania TUTAJ


>>Całość na kanale You Tube<<


"Jajko i szyszka są fraktalami. Mogą dosłownie zasysać ładunek z pola grawitacyjnego.
I TO JEST SEKRET ŻYCIA!
Cała biologia wkłada wiele pracy by stać się fraktalna, aby zassać ładunek z otaczającego nas efektu pola.
I to jest sekret bycia żywym."

Zobacz też:
Michael Rice: Biologic Architecture in Practice [ENG]

Strona domowa Michaela Rice
http://www.beautyandtruth.org/

 

PODYSKUTUJ NA FORUM

 

 

Zdjęcie uczestników międzynarodowej konferencji poświęconej Bio Architekturze - Meksyk 2007 r.
Z przodu po lewej  Dan Winter ze swoją "gwiezdną matką".


Źródło: http://www.goldenmean.info/germination/

Więcej o bioarchitekturze na stronie Dana Wintera [ENG]
http://www.goldenmean.info/architecture/index.html

 

Poniższy link prowadzi do różnych pomysłów i realizacji architektonicznych opartych na zasadach świętej geometrii. Jest tam sporo szkiców, np. podwójna vesica (nr 39) czy kształt pentagonalny (nr 59) czy heksagonalny -(nr 56), ale  pod numerami  89 lub 155 mamy już konkretne realizacje architektoniczne.
http://www.goldenmean.info/riceexamples/index.htm

 

Przykłady konstrukcji i architektury Michaela Rice'a


Dreamfield to Realfield - A Sacred Geometry Organic House

BioArchitecture Homes Part 1 - Organic Sacred Geometry Houses

Więcej na stronie: http://www.bioarchitecture.ie/videos
http://www.goldenmean.info/germination/Zdrowy dom


Warsztaty biobudownictwa
http://zglinyislomy.pl/

Fundacja Królewski Szlak
http://krolewskiszlak.pl/nauka.php

 

 

Święta geometria na Westivalu architektury w Szczecinie


http://westival.szczecin.art.pl/

14 listopada 2009 (sobota) w Willi Lentza, al. Wojska Polskiego 84 (Szczecin) będzie miała miejsce prezentacja Barbary Wojtkowskiej pt.
"Labirynt i Święta Geometria (widzialne i niewidzialne w architekturze)"

15 XI 2009 (niedziela) 10:00 | Willa Lentza, al. Wojska Polskiego 84
Warsztaty biobudownictwa, Barbara Wojtkowska


Program całego Westivalu

 
Podyskutuj na forum

 

Architektura holistyczna
http://www.holisticarchitecture.net/
http://www.holisticarchitecture.com/
http://holistichouseplans.com/hhpcart/index.php
http://www.psicogeometria.com/architecture.htm

 


 

 Slajdy z filmu z krótkimi opisami

 

Cała biologia oparta jest prawie całkowicie na niedestrukcyjnej kompresji ładunku elektrycznego (implozji) możliwej dzięki  proporcji złotego podziału. Zdolność do życia i przetrwania, pamiętania (a może nawet zabierania pamięci po biologicznej śmierci) zależy od tego czy pola elektryczne są wydajnie kompresowane wewnątrz Ciebie w Twojej krwi, w Twoim DNA, w twoich komórkach. Tak więc życie polega na umiejętności niedestrukcyjnej kompresji ładunku elektrycznego...Filotaksja oparta na ciągu Fibonacciego dążącym do liczby FI.  Zobacz TUTAJTUTAJ

Zdrowe serce to fraktalne serce
"Im więcej harmonicznych, im więcej długości fal jest w Twoim sercu
tym bardziej jesteś odporny|na prawie wszystkie choroby."

 Przyrost wagi kiełkujących nasion wewnątrz fraktalnego kondensatora jest o ok. 30 % większy.

 

Urządzenie służące do pomiarów napięcia elektrycznego (tutaj w jajku i w jabłku)

 

Jajo i szyszka (a także ludzkie ludzkie, zobacz: Włókna Purkiniego) czerpią napięcie z grawitacji
i dzięki czemu utrzymują się przy życiu...
http://www.vortexoflife.org.uk/Reports.htm

 

Tabelka - zestawienie materiałów służących (góra tabeli) i niesłużących biologicznemu życiu (dół tabeli)

Magnetyczny plan Bohemii (Praga w centrum)
Fraktalna geometria  róży przyciąga elektro-magnetycznie energię życiową.
Czy ma to związek z twierdzeniami wielu osób, iż "Praga posiada swój klimat"?


Świątynia Człowieka w Luxorze i Stonehenge jako przykłady kondensatorów służących koncentracji siły życiowej

 Po lewej - architektura służąca życiu.  Po prawej - nie służąca życiu (materiały, kształt, elektrosmog)Pięciokątna architektura "naturalnego kondensatora" w Vesting Bountange w Holandii
koncentrującego siłę życiową w centrumStupa - kolejny żyjący kondensator...

Stupa (jap. 卒塔婆, sutoba?, sanskr. stūpa – kopiec, szczyt) zwana również pagodą – najprostszy typ budowli sakralnej buddyjskiej, rzadziej dźinijskiej, wywodzącej się z Indii. Ze względu na architekturę niezwykle odporna na trzęsienia ziemi. Zasadniczo funkcjonuje jako relikwiarz. Na terenie Sri Lanki ten typ budowli nosi nazwę dagoby, w Tajlandii - czedi, w Indonezji - candi, w Bhutanie, Nepalu i w Tybecie – czortenu, w Mongolii - suburganu.

Czy Wizygoci potrafili budować "rozpalające krew" rekurencyjne kondensatory?


 

Dan Winter – Nowa nauka i feng shui (artykuł)

 

 

Wyobraźcie sobie, że jesteście praktykami feng shui, którzy wiedzę tę chcą wprowadzić do szkół, organizacji rządowych i różnych skomercjalizowanych instytucji. Bardzo wam zależy, by przekazać koncepcję feng shui w sposób, w jaki rozmawialibyście z nauczycielem przedmiotów ścisłych w szkole podstawowej. Zasadniczy problem polega jednak na tym, że w szkolnych podręcznikach raczej nie uda się wam znaleźć słów takich jak chi czy ming tang.[1]

Mam dla was jednak dobrą wiadomość: oto narodziła się nowa dziedzina nauki, opisująca jak działa przyciąganie energii w systemach fraktalnych, która to – jak się wydaje – jest w stanie perfekcyjnie wyjaśnić  te kwestie. Na pewno widzieliście zdjęcia przepięknych fraktali, które można powiększać w nieskończoność – i zawsze widzieć ten sam układ, powtarzający się wciąż od nowa. Obrazy takie mogą stanowić inspirację do praktyk medytacyjnych czy poszerzających świadomość, a nawet – można rzec – „duchowych”. Te same właściwości, które sprawiają, że fraktale przyciągają wasz wzrok i uwagę – przyciągają również pozytywne pola energetyczne.

Wasz podręcznik feng shui definiuje chi, lub qi, jako przepływ energii. Wiemy, że pola elektryczne „zasilające” naszą krew i pobudzające nasiona roślin do wzrostu przyciągane są przez miejsca, w których linie energii przecinają się, tworząc układy symetryczne. Takie miejsca – najlepiej przyciągające ładunki (które pobudzają wszystkie żywe organizmy do wzrostu) – nauka nazywa fraktalnymi atraktorami („przyciągaczami”). Zrozumienie, jak to działa, jest tak proste jak wyobrażenie sobie róży. Miejsce, które przyciąga energię, to miejsce, w którym największa liczba fal energii elektrycznej (lub chi) może się zbiegać bez destruktywnej interferencji. Ta konstruktywna kompresja to właśnie to, o co chodzi we fraktalach i w kreowaniu „dobrego” feng shui –  ming tang, czyli w „zapraszaniu” chi do danego miejsca.

I tak oto pojęcia takie jak doskonała kompresja, doskonałe współczucie, doskonała fraktalność i doskonałe feng shui łączą się ze sobą w jeden obraz przypominający różę – obraz będący wyrazem zarówno doskonałej poezji duchowej, jak i doskonałej fizyki.

Dzięki nowoczesnym technologiom możemy zmierzyć, które miejsce w pokoju jest miejscem mocy, jest „święte” czy po prostu ma „dobre” chi. Jest to miejsce, w którym fale zbiegają się elektrycznie, według schematu przypominającego różę. Przy użyciu czułych kondensatorów możemy znaleźć w pomieszczeniu miejsce, gdzie zbiega się najwięcej fal, czyli takie, w którym wszelkie żywe organizmy będą najlepiej odżywione i będą doskonale się rozwijać.

Wiele osób czuje, że budynki zawierające duże ilości aluminium i stali mają na nie bardzo szkodliwy wpływ. Jest tak, ponieważ częstotliwości pola elektrycznego w „stalowych kontenerach” są niezdrowe. Mówiąc inaczej: struktury takie są „niefraktalne”. Posiadają one właściwość wzmacniania tzw. „elektrosmogu”, powiązanego z uczuciem nudności i mdłości, jakiego doznajemy, gdy przebywamy w otoczeniu zbyt wielu transformatorów elektrycznych (jak np. transformatory stosowane w komputerach).

W czasach, kiedy „wynaleziono” feng shui, nie istniały budynki aluminiowe i stalowe – a dzisiejsi akademiccy architekci często wydają się nie rozumieć pojęcia „jakości” danego miejsca. Nowo powstała dziedzina nauki, zwana „architekturą organiczną”, potwierdza wyobrażenia i koncepcje starożytnych dotyczące feng shui. Ta niezwykła energia, lub chi, jaką odczuwamy w budynku zbudowanym z samych „oddychających”, żywych materiałów, może być obecnie naukowo opisana i precyzyjnie zmierzona za pomocą nowoczesnego sprzętu.

„Złoty podział”, zwany też „boską proporcją” (φ=1,618…), to termin wykorzystywany w oryginalnej definicji piękna oraz doskonałości w sztuce i architekturze. Opierająca się na tym podziale harmonicznym „złota spirala” stanowi fundamentalną zasadę biologiczną i duchową, ponieważ pozwala ona energii – lub chi – zawracać i ponownie wchodzić w siebie. W ten sposób powstaje perfekcyjna kompresja – która to jest warunkiem niezbędnym do uzyskania idealnej dystrybucji energii lub „dobrego” chi. Tak więc powszechne w przyrodzie zjawisko rozgałęziania się roślin, jak też złoty podział, na którym się ono opiera, zapewnia im najbardziej efektywną, perfekcyjną dystrybucję energii, co stanowi esencję życia i jego rozwoju. Każdy z nas widział brokuły czy paprocie, będące dobrym przykładem na to, że wszystko co najlepsze w przyrodzie jest zawsze fraktalne. Obecnie jesteśmy już w stanie zrozumieć, dlaczego tak jest.Definiując materiały organiczne oraz życie poprzez pryzmat życiodajnej, elektrycznej, fraktalnej natury, zaczynamy w nowy sposób postrzegać życie samo w sobie. Praktyka feng shui zmienia się tym samym z subiektywnej sztuki w obiektywną, dostępną dla wszystkich naukę. Architekci i różdżkarze używają koncepcji „zdrowego miejsca”; a farmerzy dobrze wiedzą, gdzie w stodole czy szklarni znajduje się optymalne miejsce dla roślin. Dziś już rozumiemy, jak organiczne pola fraktalne odżywiają każdą formę życia opartą na DNA. Prawdziwe jest także przeciwieństwo tej zasady – kanciaste, interferencyjnie destrukcyjne, „elektrosmogowe” budynki skutecznie zabijają każdy żywy organizm. Punktem zwrotnym było uświadomienie sobie przez nas, że wszystkie żywe stworzenia mogą energią chi oddychać, tkwić w niej i nią emanować, jeśli środowisko życia opiera się na fraktalnym, podobnym do róży wzorcu, albo inaczej – na idealnej kompresji. Chi może być więc rozumiane w kategoriach rzeczywistych pól elektrycznych.

Piękno duchowej i rozwijającej świadomość pracy polega na tym, że uczy nas ona uniwersalnych, powszechnych zasad. Piękno korzystania ze zdobyczy nauki przy nauczaniu feng shui i teorii „świętej przestrzeni” tkwi również w fakcie, że zasady te idealnie łączą wszystkie pradawne tradycje i religie w to, z czym zgodziliby się zarówno Mojżesz, Einstein, jak i Chrystus – w teorię jednolitego pola, w którym umysł i duch współistnieją w jednym punkcie: w omega, czy też punkcie fraktalnym, gdzie wszystkie fale (i ludzkie idee) są zgodne. Obszar ten ma doskonałe „zapraszające” ming tang, czyli „wejście” dla chi.

Fraktalne wzorce energetyczne o strukturze przypominającej różę mają zdolność skupiania sił życiowych – oto prawdziwy sekret architektury biologicznej oraz feng shui. Wszyscy pragniemy kreować życiodajną przestrzeń – i w niej żyć. Wszyscy wiemy, że gdy przebywamy wewnątrz starożytnych kręgów z kamieni i drzew, doświadczamy pobudzenia zmysłów. Nowa nauka może nam wyjaśnić, jak – i po co – budować podobne struktury.

A wszystko to jest tak elegancko proste. DNA zbudowane jest na zasadach fraktalnych, tak by mogło zasysać i osadzać się w polu elektrycznym środowiska, w którym funkcjonuje. Kiedy mówimy w duchowym uniesieniu: „Jestem ciałem i krwią Chrystusa”, mamy na myśli to, że stajemy się polem świadomości naszego środowiska – konkretnie poprzez fraktalne zagnieżdżanie i osadzanie się w tym polu. Stanowi to zachętę do tworzenia perfekcyjnej kompresji i jak największej ilości fal tworzących biologiczne życie. Oto nauka stojąca za feng shui, jak i właściwa „fizyka błogostanu”.

Te nowe, naukowe zasady feng shui możemy zastosować nie tylko do kształtowania środowiska, w którym żyjemy, ale również do naszych własnych pól energetycznych – tak, byśmy sami mogli egzystować w stanie harmonii i błogostanu, przyciągając do siebie wszystko, co w życiu najlepsze i najzdrowsze.

Błogostan pojawia się w naszych ciałach dokładnie w taki sposób, w jaki według feng shui pojawia się w budynku „zdrowe miejsce”. W kontekście terminologii elektrycznej, miejsce takie najpierw delikatnie się rozwija, niczym płatki róży, a następnie rozkwita jak róża. Szyszka bądź róża „rozpakowuje” się, aby zbierać swój własny ładunek, czy też swoje własne chi, ze środowiska w którym żyje, dokładnie w ten sam sposób, w jaki nasze DNA i fale EKG stają się fraktalne, by zassać ładunek z grawitacji. Tak rodzi się zjawisko „samowzmacniania” – które staje się boską zasadą.

Wiele już obecnie wiemy o „elektrycznej biologii” procesu błogostanu, oświecenia czy doznań szczytowych. W oparciu o tę wiedzę stworzyłem „Bliss Tuner” – urządzenie działające na zasadzie biologicznego sprzężenia zwrotnego (bio-feedback), które mierzy częstotliwości fal mózgowych. Jest ono stosowane w celu osiągnięcia stanów maksymalnej uwagi, percepcji czy wydajności w ramach własnej, idealnej przestrzeni. Urządzenie to służy specjalistom ze wszystkich środowisk społecznych i zawodowych, pragnącym w naturalny sposób przyciągać do swego życia „dobre” ming tang.

Kiedy zastosujemy w naszym życiu zasady tej nowej nauki, „organicznego feng shui”, wówczas – gdy już odnajdziemy swój błogostan – nasza fraktalna zdolność do przyciągania czy ładowania energii będzie kształtować nasze osobiste środowisko, umożliwiając nam dostęp do boskości wewnątrz nas: boskości, która – jak wiemy od niepamiętnych czasów – jest naszym dziedzictwem.

Tłumaczenie: Radosław, Ewa, Leszek
[1] W feng shui, ming tang opisuje miejsce, w którym usadawia się chi zanim wejdzie do domu lub pokoju. Miejsce to może znajdować się w pewnej odległości od domu lub tuż przy jego wejściu.
Źródło: http://www.amyfengshui.com/articles/Ming%20Tang.html

Linki do oryginalnego tekstu w języku angielskim:
1) http://www.goldenmean.info/dnawave/livingnow1.gif
2) http://www.goldenmean.info/dnawave/livingnow2.gif Michael Rice -  Bioarchiterktura oraz "Alchemia Twojego Życia"

 

Poniżej znajdziesz:

1) Bioarchitektura - wywiad z Michaelem Rice, który mówi o praktycznych zasadach działania fundamentalnych sił kreacji w kosmosie bezpośrednio wpływających na nasze życie + kilka przykładów jego pomysłów.

2) Zapis warsztatów Michaela Rice'a "Alchemia Twojego Życia", które odbyły się 9-10.08.2014 r. we Wrocławiu.

 

Michael Rice - Bioarchitektura 31.07.2014

 

Przykłady konstrukcji i architektury Michaela Rice'a

Dreamfield to Realfield - A Sacred Geometry Organic House

BioArchitecture Homes Part 1 - Organic Sacred Geometry Houses

Więcej na stronie: http://www.bioarchitecture.ie/videos

 
http://www.goldenmean.info/germination/


 

Zapis warsztatów Michaela Rice'a "Alchemia Twojego Życia", które odbyły się 9-10.08.2014 r. we Wrocławiu.

Część I wprowadzenie teoretyczne
Część II - warsztat 

Michaela Rice - Alchemia Twojego Życia cz. 1

Michaela Rice - Alchemia Twojego Życia, cz.2

 

 


 

Ron Eglash - Afrykańskie fraktale [PL]

Ron Eglash prezentuje wynik swego stypendium Fulbrighta. Jest to wykład o fraktalach i fraktalności obecnych w afrykańskim wzornictwie, zabudowach i... wróżbach. Ciekawe skąd Afrykańczycy "wiedzieli o fraktalach" zanim zostały one odkryte? ;) Wykład trwa 17 minut.
Ron Eglash - Profesor of Etnologii / Matematyki, Department of Science and Technology Studies, Rensselaer Polytechnic Institute (RPI), Troy,NY USA.  http://www.rpi.edu/~eglash/eglash.dir/afractal/afractal.htmRon Eglash - Afrykańskie fraktale 1/2
[PL]

Ron Eglash - Afrykańskie fraktale 2/2 [PL]Afrykańskie wioski - zdjęcia i szkice z wykładu

* * * * *

Dan Winter - Święta przestrzeń afrykańskiej wioski [PL]
 
 

 


Kilka domów z drewna, piasku i gliny...

 

Nowoczesny dom przyszłości - kopuła monolityczna

Kopuły monolityczne powstają na całym świecie - również w Polsce. Ale - ze względu na niewiarygodną prostotę konstrukcji (w przeciwieństwie do kopuł fullerowskich) - i w Afryce, Indiach i innych obszarach, gdzie poziom edukacji i reżimu technologicznego jest - oględnie ujmując - niewysoki. Kopułą monolityczną jest przecież tradycyjne eskimoskie igloo, czy afrykańskie konstrukcje kopułowe tworzone z gliny. W Afryce, czy w Indiach powstają współcześnie niewielkie i tanie domy z betonu, tak bardzo przypominające (mimo nowoczesnych surowców budowlanych) pokrojem zewnętrznym domostwa, które ludzie (z powodu ich funkcjonalności) wznoszą od setek, a może i tysięcy lat.
Kopuły monolityczne to nie tylko na wskroś nowoczesne domy mieszkalne, ale i spichrze, chłodnie owoców, składy materiałów budowlanych, wreszcie zbiorniki wykorzystywane do celów przemysłowych.
 

Nowoczesny dom przyszłości - kopuła monolityczna

* * * * *

Eko Kopuła - Biobudownictwo [napisy PL]

 

 

"Budowanie z ziemi obok budowania ze słomy jest jedną z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych metod na zapewnienie sobie taniego, ekologicznego schronienia. Niniejszy film jest pobieżną instrukcją budowy małego domku w kształcie kopuły monolitycznej. Krok po kroku przedstawione zostały fazy wznoszenia budynku nową techniką zwaną super adobe, w której budulec stanowią worki wypchane stabilizowaną ziemią.
Ta nowoczesna technika łączy tradycyjne, starożytne metody "adobe" (cegły gliniane lub mułowe), z techniką "rammed earth" (ubijanej ziemi) i klasycznej budowy z worków wypełnionych piaskiem."
- KFI


 

Eko Kopuła - Biobudownictwo

>>Całość na kanale You Tube<<

* * * * *

EARTHSHIPS (niezwykłe ziemianki)
Earthship to niezwykły dom, który zbudowany może być głównie lub w całości ze zużytych second hand materiałów i w niemal że każdym klimacie od syberyjskich mrozów po przez równikowy upał, potrafi uczynić cię wolnym od rachunków, pracy, a nawet zakupów jedzenia. Kształty zazwyczaj odbiegają od mainstreamu, w projektach oraz wykonaniu można się ponieść wyobraźni. Obecnie istnieje parę tysięcy takich domów na świecie, wiele z nich mieści się w Earthship eco villages/communities w Stanach, chociaż staja się one coraz bardziej popularne w Europie.
Filmiki poniżej dobrze przedstawiają tę koncepcje i jest ona realnym istniejącym sprzymierzeńcem w budowaniu samowystarczalnych, ekologicznych i tanich budynków.
.
Earthship - Samowystarczalny dom przyszłości (napisy PL)Kilka fotek
Ziemianka wcale nie musi być prymitywna. Nowoczesna technologia i futurystyczny design dają niesamowity efekt. Zobacz poniższe przykłady!
 
Połączenie idei prymitywnego budownictwa i futurystycznego designu przyniosło zdumiewający efekt. Tak powstała ziemianka w nowoczesnym wydaniu. Dom ulokowano w Szwajcarii na alpejskich wzgórzach w Vals. Rzeczywiście trudno go zauważyć ponieważ idealnie wtapia się w zbocze góry. Paradoksalnie najbardziej widoczny staje się po zmroku, kiedy z ogromnego wgłębienia wydostaje się snop światła. To właśnie okrągłe patio, wokół którego rozmieszczono okna podziemnego domu jest najbardziej efektowną częścią budynku.

Vals, Szwajcaria, SeArch and Christian Müller Architects
 
Niesamowite, fantazyjne kształty domów powstają dzięki specyficznej konstrukcji z drucianej [niestety... - L] siatki i cementu. Ten zestaw można formować na tysiące sposobów i tworzyć efektowne, rzeźbione elewacje. Chociaż gleba nie jest dobrym izolatorem i szybko się wyziębia w pomieszczeniach wbrew pozorom wcale nie jest chłodno. W czym zatem tkwi sekret ciepła? Kluczowym czynnikiem jest stała temperatura ziemi. Tak więc kiedy na zewnątrz spada do 0 st. C, w domu odizolowanym betonem wynosi ok. 10 – 14 st. C.(bez ogrzewania). Poza tym dom nie jest szczególnie wrażliwy na kaprysy aury, zazwyczaj panuje tam stabilna temperatura. W związku z tym opłaty za energię także nie spustoszą portfela. Zapotrzebowanie na energię, w porównaniu do przeciętnego mieszkania, zmniejsza się prawie o 50 proc.! Niektórzy dowodzą, że podziemne lokum może być w 100 procentach samowystarczalne. Wówczas trzeba jednak sięgnąć po najbardziej ekologiczne rozwiązania wykorzystując energię ze słońca i wiatru, a wodę z odzyskanej deszczówki. Ta metoda naprawdę się sprawdza. Przynajmniej w Mole Manor, jednym z pierwszych domów podziemnych w Anglii. Tam woda używana do mycia oraz prania jest również przetwarzana. Wraca do toalety po czym poddawana jest oddziaływaniu trzcinowej oczyszczalni ścieków.


BUDOWNICTWO GLINIANE

Ekologiczne i energooszczędne sposoby budowania wywołują ostatnio w świecie coraz większe zainteresowanie. Prastare, choć zapomniane, techniki budownictwa z gliny, dzięki badaniom i wynikającym z nich nowym rozwiązaniom technologicznym w USA, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Danii i wielu innych krajach na stałe zagościły jako jeden ze sposobów budowania domów. Powstają budynki mieszkalne, sakralne, użyteczności publicznej, rezydencje czy wręcz pałace.
(...)
Glina jest najstarszym materiałem budowlanym świata. Zdrowa, niepalna i ogólnodostępna. Charakteryzuje się trwałością i odpornością na odkształcenia. Budowano z niej dwory książęce i ubogie lepianki. Lepianka to prastara technika plecenia i polepiania ścian.

Cały artykuł w:http://www.zb.eco.pl/zb/149/budownic.htm#glina1


Konopie - rośliny renesansu. O wszechstronnym użyciu konopi przemysłowej.
.
"Konopie - rośliny renesansu" to spotkanie które w trakcie 90 min. przybliży wam niezwykle szerokie możliwości wykorzystywania rośliny konopi przemysłowej do :
- budowania domów z tzw. betonu konopnego (ang. hempcrete) czyli mieszaniny z wapnem pozwalające tworzyć izolację termiczną
- wytwarzania papieru
- oleju i innych produktów spożywczych
- produkcji odzieży
- wytwarzania lekarstw, lin a nawet plastiku.

Poznacie bardzo ciekawą historię jej użycia na przestrzeni lat, genezę obecnej społecznej amnezji oraz perspektywy na najbliższą przyszłość. Prelegentami będą praktycy, którzy brali udział we współpracy z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.
.

 


 

 

 Dan Winter - Sekret życia i bioarchitektura [napisy PL]

 

Część 1

0:00:01:  Nazywam się Jesse Krieger|i jestem z San Francisco w Kaliforni.
0:00:05:  Prowadzę tam firmę konsultingową|o nazwie Krieger Consulting Group
0:00:08:  skupioną na projektach alternatywnej|energii i podtrzymywania życia.
0:00:11:  Pracuję również z dwiema grupami w Stanford|nad Projektem Samoutrzymania i Energii|i Projektem Globalnego Klimatu i Energii
0:00:18:  Jednym z zagadnień nad którymi pracujemy|jest budowa budynku dla Związku Studentów|w oparciu o zasady architektury biologicznej
0:00:25:  i dziś w tym miejscu będziemy rozmawiać|o związanych z tym zagadnieniach.
0:00:30:  Więc może powiesz nam coś|o sobie Dan i możemy zaczynać.
0:00:33:  Świetnie! Było mi miło zostać przedstawionym|na konferencji, a właściwie telekonferencji...|z grupą studentów konsultującą się
0:00:41:  w nowym centrum studenckim w Stanford,|zainteresowanych architekturą biologiczną.
0:00:45:  Mamy grupy tworzące architekturę biologiczną|- prawdziwie profesjonalne grupy -|które przedstawimy później w tym filmie,
0:00:51:  które faktycznie używają i wdrażają|architekturę biologiczną komercyjnie|w 4 czy 5 różnych krajach.
0:00:57:  Ale najpierw porozmawiajmy o czystych|zasadach, które się za tym kryją.
0:01:01:  Ponieważ moje wykształcenie to|inżynieria elektryczna i psychofizjologia|i mierzenie życia elektrycznie
0:01:08:  udało nam się uzyskać znaczący wgląd|w to, co mogłoby umocnić architekturę,|by ta naprawdę służyła biologii.
0:01:16:  A zaczyna się to od bardzo|prostego pomysłu.
0:01:20:  Pomysł ten polega na tym, że wszystko|co pragnie utrzymać się przy życiu
0:01:24:  potrzebuje przechowywać informację,|która jest życiem w znaczeniu elektrycznym.
0:01:29:  Modelowo możemy tu mówić o świeżości,|sile życiowej, chi, orgonie, pranie...
0:01:38:  i używamy tych wszystkich słów, ale teraz|możemy zmierzyć pole elektryczne,
0:01:42:  które mówi nam kiedy jajko jest świeże|lub kiedy jabłko jest świeże.
0:01:46:  Wiemy i możemy powiedzieć z pewnym|przekonaniem, że wszystkie te słowa:  
0:01:51:  duch, chi, orgon, prana,|shaktipat, świeżość, witalność
0:01:56:  WSZYSTKIE te słowa są tak|naprawdę opisami pola ładunku,
0:02:03:  dielektrycznego, kondensującego|słabego pola elektrycznego.
0:02:06:  Prosty sposób by to zrozumieć? Jak|rozpoznać czy ziarno jest żywe lub martwe?
0:02:11:  Cóż za niewiadoma, prawda?
0:02:13:  Jestem inżynierem elektrykiem|i chciałbym znać odpowiedź na to pytanie|dla inżynierów elektryków.
0:02:18:  Jeśli obserwujecie ziarno w glebie|i próbujecie dowiedzieć się czy jest żywe lub martwe,
0:02:23:  tym co głównie robicie to - przypuszczalnie -|obserwujecie je przez mikroskop|w momencie kiedy zaczyna kiełkować.
0:02:30:  To co sprawia, że ziarno żyje...|jest jak wiązka przyciągająca z filmu|Star Trek, jeśli pamiętacie ten film...
0:02:38:  Wiązkę przyciągającą w Star Treku masz wtedy,|gdy możesz zmienić kąt podejścia|zbliżającego się statku kosmicznego,
0:02:45:  by zassać go pod kątem|w jakim chcesz by przybył.
0:02:49:  I ziarno używa wiązki przyciągającej,|która jest polem kondensującym,
0:02:53:  polem elektrycznym zasysającym|zbliżającą się cząsteczkę wody,
0:02:58:  bo tam znajduje się pożywienie|- rozpuszczony minerał.
0:03:01:  Więc całkiem dosłownie, ziarno żyje jeśli|może wytwarzać słabe pole elektryczne
0:03:07:  by zmienić kąt podejścia|zbliżającej się cząsteczki wody.
0:03:11:  Tak więc życie lub śmierć jest|POLEM ELEKTRYCZNYM !
0:03:16:  Czy to jest skomplikowane?|To nie jest trudne.
0:03:20:  Więc skąd pole elektryczne|dostaje się do ziarna?
0:03:23:  W jaki sposób ziarno wytwarza pole elektryczne,|dostatecznie silne, by zmienić kąt podejścia|zbliżającej się cząsteczki wody?
0:03:30:  Mechanizm jest taki...|- a mamy parę pięknych zdjęć tych rzeczy -
0:03:34:  że tym, co czyni wodę w komórce żywą|jest formowanie przez nią dwunastościanu
0:03:40:  który jest pięciokątną "klatką" nazywaną|"klatką klatratową" i to sprawia, że woda
0:03:45:  jest bardziej efektywnym|przewodnikiem elektrycznym
0:03:48:  Jest słynna nagroda Nobla w elektronicznej|biologii raka przyznana Albertowi Szent-Gyorgyi
0:03:54:  z laboratoriów biologicznych|w Woods Hole pokazującemu, że
0:03:57:  to porządek w wodzie wewnątrz komórki|- elektryczny porządek w wodzie -
0:04:03:  jest różnicą pomiędzy rakiem i zdrowiem.
0:04:06:  Więc znowu i znowu...|życie jest polem elektrycznym
0:04:12:  skompresowanym, by mogło promieniować|i to pole elektryczne jest sekretem życia.
0:04:20:  To ma implikacje dla architektury.|- Właśnie wspomniałeś o czymś:  
0:04:23:  kompresja, szczególnie kompresja ładunku...
0:04:27:  Czy mógłbyś powiedzieć|trochę o tym co to jest
0:04:30:  i jak odnosi się do struktur|architektonicznych, by te mogły|efektywnie kompresować ładunek?
0:04:36:  To jest właściwe pytanie,|dziękuję, absolutnie.
0:04:39:  Mówimy o fakcie, że wszystko co|uważasz za pamięć o tym kim jesteś
0:04:46:  jest w istocie kształtem pól elektrycznych,|które są kompresowane w Twoim ciele,
0:04:51:  w twoich komórkach, twoim DNA i we krwi.
0:04:53:  Zdolności do życia i przetrwania, pamiętania,|a może nawet zabierania pamięci po śmierci
0:04:59:  zależą od tego czy pola elektryczne są|wydajnie kompresowane wewnątrz Ciebie
0:05:05:  w Twojej krwi, w Twoim DNA, w komórkach.|Więc sztuczka polega na kompresji :  )
0:05:12:  I jeśli spojrzymy na historię obliczeń|komputerowych, to co to jest? Komputery są|wynikiem odkrycia niedestrukcyjnej kompresji!
0:05:21:  Jeśli spojrzymy na Einsteina, gdy mówi:  |czym jest sekret Jednolitego Pola? Jego słowa?
0:05:26:  "NIEDESTRUKCYJNA KOMPRESJA" lub po prostu|konstruktywna kompresja ładunku.
0:05:32:  Czy może to więc być|sekretem dla architektury?
0:05:37:  :  )
0:05:39:  Ostatecznie kompresja jest o tym czy|informacja, która jest ładunkiem elektrycznym
0:05:44:  może zostać ściśnięta|wydajnie i konstruktywnie
0:05:48:  tak, że wszystkie fale ładunku zawierające|wartościową informację zapewniającą przetrwanie|zostają wydatnie skompresowane.
0:05:55:  I okazuje się, że w czystej nauce,|czystej fizyce i w czystej matematyce|doskonałą formą kompresji jest FRAKTAL
0:06:04:  Pomyśl tak:   cząstka z całości.|Fraktale nie są trudne do wyobrażenia.
0:06:10:  Wyobraź sobie różę, szyszkę,|paproć, cebulę...
0:06:15:  To coś co możesz powiększać w nieskończoność|i wewnątrz wygląda to zawsze tak samo|jak na zewnątrz.
0:06:21:  I to nazywa się samopodobieństwem.|- Samopodobieństwo, dziękuję, to nasze hasło
0:06:27:  Więc rzeczy, które są samopodobne, których|wnętrze wygląda jak to co na zewnątrz,
0:06:30:  zwane fraktalami, mogą zostać|skompresowane idealnie,
0:06:33:  mogą być kompresowane w nieskończoność,|mogą być kompresowane niedestrukcyjnie.
0:06:37:  To tak jak z kimś kogo kochasz i chcesz|go idealnie wyściskać. Okazuje się,|że doskonały uścisk jest fraktalny...
0:06:45:  Jest jeszcze jeden sekret idealnego ściskania|i idealnej kompresji. I zgadnij co to jest?
0:06:51:  - Co to jest?
0:06:52:  - Mała wskazówka:   to jest złote|- Zasada złotej proporcji! Tak!
0:06:58:  Okazuje się, że zasada złotej proporcji|z powodu swej liczby 0.618033989...
0:07:05:  jest jedyną proporcją, która pozwala ciągowi|liczbowemu jednocześnie dodawać się i mnożyć.
0:07:12:  Nazywa się to "świętym cięciem",|"złotym środkiem" i jest to dosłownie|geometria idealnej kompresji.
0:07:20:  Więc...CAŁA BIOLOGIA jest oparta prawie|całkowicie na zasadzie złotej proporcji.
0:07:29:  Dla każdego kto to ogląda i nie jest|z tym obeznany mamy kilka przykładów,|które można znaleźć w ludzkim ciele:  
0:07:35:  np. nasz pępek znajduje się w odległości|0.618 od stóp do czubka głowy
0:07:41:  To jest piękne. Dokładnie o 0.618 dłuższe są|kolejne kości palców, począwszy od kostki.
0:07:46:  Wszystkie w złotej proporcji.


Część 2

0:00:03:  Więc zasada złotej proporcji|jest w całym twoim ciele,
0:00:07:  DNA oparte jest prawie wyłącznie|i całkowicie na zasadzie złotej proporcji
0:00:11:  Pokażemy to na kilku|pięknych obrazkach.
0:00:14:  Można więc bezpiecznie powiedzieć,|że biologia opiera się
0:00:17:  na zasadzie złotego podziału, według|której życie naturalnie organizuje się|zgodnie z proporcją 0.618...
0:00:25:  To jest tak doskonałe. Rzeczywiście jest|tak dokładne, że nazwa PHYLLOTAXIS
0:00:32:  opisująca idealne rozgałęzianie się drzew|i idealne rozwijanie się kwiatów...
0:00:38:  ...owo PHYLLOTAXIS - idealne rozgałęzianie|czy "drzewiastość" jest nazwane od PHI|- zasady złotego podziału,
0:00:46:  ponieważ Ciąg Fibonacciego prowadzi|do zasady złotego podziału, a to daje
0:00:51:  maksymalne naświetlenie przy minimalnym|nakładaniu się na siebie (gałęzi i liści).
0:00:55:  A to staje się naszym słowem "boskie"|co oznacza "rozgałęziać się idealnie"|a także "to co święte",
0:00:59:  i staje się słowem Scion/Syjon - rozgałęziać|Prieuré de Sion, czyli zakon idealnego|rozgałęziania.
0:01:05:  Może to znaczyć, że jesteś|odpryskiem ze starszego rodu...
0:01:09:  ...lubimy też Twojego tatę
0:01:12:  i jesteś fraktalny.
0:01:14:  Więc nasze słowo nauka (ang. science)|dosłownie pochodzi od Syjon - S C I O N,
0:01:19:  który jest nazwą dla odgałęzienia|w badaniu drzew.
0:01:22:  Więc idealne rozgałęzianie|jest dokładnie tym co opisuje|efektywną dystrybucję informacji.
0:01:30:  Więc jedną ilustracją rozgałęziania się|i phyllotaxis byłaby wsteczna inżynieria
0:01:36:  drzewa, które urosło i ma określoną|liczbę konarów, gałęzi i liści.
0:01:41:  Sfilmowane kamerą i puszczone wstecz,|drzewo powróciłoby do swego nasiona.
0:01:46:  Czy to byłby przykład kompresji ładunku?
0:01:49:  To jest piękne, ponieważ to|co jest idealnym rozpakowywaniem
0:01:55:  jest jednocześnie definicją tego|co jest idealnym pakowaniem.
0:01:59:  I to jest nasza kwestia.
0:02:00:  Idealna, niedestrukcyjna kompresja|jest tym, co umożliwia idealne|rozpakowywanie lub rozprowadzenie.
0:02:08:  Więc we fraktalu masz tak wydajne ściskanie|że gdy przychodzi czas wypakowania fal|uzyskujesz idealną dystrybucję ładunku.
0:02:17:  Stawiamy więc hipotezę, że dla elektryków|definicją świadomości i życia jest faktycznie
0:02:25:  idealna dystrybucja ładunku dzięki|fraktalności opartej na złotym podziale.
0:02:30:  Powtórzmy to! Definiowanie życia|dla inżynierów pola elektrycznego...
0:02:36:  To jest nowa definicja życia!|Nieco radykalne i ekscytujące, prawda?
0:02:40:  Nową definicją życia dla inżynierów elektryków|jest Idealna Dystrybucja Ładunku Elektrycznego
0:02:48:  umożliwiana swoiście przez fraktalność|zoptymalizowaną przez złoty podział.
0:02:52:  Można by powiedzieć, że struktury|lub organizmy pozbawione tej idealnej|kompresji ładunku byłyby...
0:02:59:  ...czy mógłbyś coś o tym powiedzieć?
0:03:02:  To ponownie właściwe pytanie. Jeśli|pole elektryczne wytworzone przez|jakąś strukturę nie jest fraktalne
0:03:10:  wtedy dystrybucja ładunku|"krwawi" i życie umiera.
0:03:15:  A co mógłbyś powiedzieć o stanie|architektury we współczesnym świecie?
0:03:18:  Tu właśnie leży problem...
0:03:20:  O mój boże...
0:03:22:  Istnieje bardzo prosty eksperyment,|mógłbyś go zrobić za 10 centów
0:03:26:  w każdej uczelni architektonicznej|na planecie Ziemia...
0:03:28:  Bierzesz sto kiełkujących nasion|i kładziesz je na mały półmisek
0:03:32:  Utrzymując tę samą temperaturę i wilgotność|wkładasz półmisek do metalowej klatki
0:03:38:  Zgadnij co się dzieje?|Nasiona umierają...
0:03:41:  A teraz bierzesz te same nasiona|i umieszczasz je w centrum wzoru|z paramagnetycznych kamieni (jak Stonehenge)
0:03:48:  I nasiona idą...|i rosną pięknie!
0:03:53:  Czy to jest tak|skomplikowany eksperyment?
0:03:55:  Drwiny!|Można go zrobić za 10 centów!
0:03:58:  Dlaczego jeszcze nie zrobili go|w twojej architektonicznej uczelni?
0:04:01:  Mamy tu analogię, że stalowa klatka|odpowiada stalowym szkieletom|większości współczesnych budynków.
0:04:07:  - O to właśnie chodzi! Dziękuję.
0:04:08:  Powiedzmy jasno.
0:04:10:  Musimy zrozumieć dlaczego tak się dzieje,|że metalowy budynek zabija kiełkujące nasiona
0:04:16:  Tego trzeba uczyć waszych profesorów|architektury. Dlatego tu jesteśmy.
0:04:20:  Jesteśmy tu, aby wyjaśnić zasady, fizykę,|szczegóły dlaczego tak się dzieje.
0:04:27:  Widzieliśmy, że całe DNA i całe życie|opiera się na zasadzie złotego podziału
0:04:32:  Wiemy od stuleci, że każdy kto mówił|o świętych budowlach i świętej architekturze
0:04:38:  zawsze mówił o złotej proporcji.|Partenon - złota proporcja
0:04:43:  Sarkofag w Wielkiej Piramidzie|- złota proporcja
0:04:46:  Sama Wielka Piramida - złota proporcja
0:04:48:  Dla jasności... gdy mówisz złota proporcja|w odniesieniu do tych różnych budynków
0:04:53:  to czy mówisz o krzywiźnie,|gdzie dodając kolejne linie
0:04:59:  punkt 1,618 byłyby w miejscu|pomiędzy każdą krzywą?
0:05:03:  A może na przykładzie piramid mógłbyś|opisać jak złota proporcja wiąże się|i współgra z tymi strukturami?
0:05:10:  Są setki sposobów na jakie złota proporcja|pojawia się w Wielkiej Piramidzie,
0:05:15:  ale najprostszy z nich na teraz, to|szerokość do długości sarkofagu w Piramidzie
0:05:19:  szerokość do długości Partenonu.|Bardzo, bardzo prosty...
0:05:23:  Jest wiele sposobów|i zrobimy później trochę animacji.
0:05:27:  Teraz chcę jednak powiedzieć, że|chcemy zdefiniować to PIĘKNO
0:05:34:  dla elektryków, dla fizyków, dla naukowców!
0:05:37:  Chcemy definicji tego co określa piękno|w sposób, który staje się mierzalny.
0:05:43:  Więc możemy wypracować ścisłą,|znaczącą definicję tego co święte|i definicję architektury biologicznej.
0:05:51:  I tu mamy pewne wskazówki.
0:05:53:  Zmierzam do tego, że gdy postawisz kondensator|w centrum struktur takich jak Stonehenge...

Część 3

0:00:00:  Gdy postawisz w środku kondensator... W ten|sam sposób używamy pokrytego złotem jaja,|które jest kondensatorem. Kondensuje ładunek.
0:00:11:  Tak jak szyszka jest kondensatorem...
0:00:13:  Jeśli położysz czujnik wykrywający|pole elektryczne (nasz kondensator)|w centrum Wielkiej Piramidy,
0:00:19:  to zmierzysz tam coś, co nazywa się|"maksymalną zawartością harmoniczną", co|ozanacza, że coraz więcej różnych fal ładunku
0:00:28:  jest w stanie zbiegać się tam|niedestrukcyjnie w jednym miejscu.
0:00:31:  A tam gdzie fale ładunków są ze sobą w zgodzie|- więc fraktalna kompresja jest możliwa -|biologia staje się szczęśliwa!
0:00:39:  To nie jest już skomplikowane.
0:00:41:  Musimy zrozumieć, że w ścisłych medycznych|kategoriach naukowych - a jest to miejsce,|gdzie posługujemy się literaturą medyczną -
0:00:50:  okazuje się, że badania nad sercem (a jest|to najsilniejsze źródło napięcia i ładunku|elektrycznego w Twoim ciele) wykazują, że
0:00:57:  im więcej harmonicznych, im więcej długości|fal jest w Twoim sercu (nazywa się to|zmiennością rytmu zatokowego - HRV)
0:01:04:  tym bardziej jesteś odporny|na prawie wszystkie choroby.
0:01:07:  Więc dosłownie możesz przewidzieć|swoją żywotność - jak długo będziesz żyć -|zwyczajnie sprawdzając swoje serce.
0:01:12:  Jeśli jest tam tylko jedna częstotliwość|to jesteś ugotowany, jesteś martwy,|nadchodzą wszystkie choroby...
0:01:17:  ...możesz spisać swój testament|i szykować się na śmierć...
0:01:20:  Jeśli jednak skontrolujesz serce|i znajdziesz tam "maksymalną zawartość|harmoniczną" to wiesz, że statystycznie
0:01:28:  wszystkie chroniczne choroby zanikają.
0:01:31:  To jest praca Irvinga Dardika, doktora|medycyny, byłego Przewodniczącego|Komisji Medycznej Komitetu Olimpijskiego
0:01:37:  To jego sławny ostatnio bestseller:  |"Making Waves" (Tworzenie fal). Niedawno|opublikowano to w "Cycles Magazine".
0:01:42:  On nazywa to zjawisko superzapętlaniem|lub idealnym zagnieżdżaniem - urocze rzeczy.
0:01:46:  Głównie oznacza to, że zdrowe|serce, to fraktalne serce.
0:01:50:  Poza tym, że teraz zdefiniowaliśmy to jako|serce potrafiące przyciągnąć największą|ilość różnych częstotliwości jednocześnie.
0:01:59:  Idealna kompresja - idealne współczucie...|...całkiem romantyczne, prawda?
0:02:04:  W rzeczy samej z wyjątkiem tego, że obecny|stan architektury - jak na to wskazałeś -|niezupełnie współgra z tymi zasadami...
0:02:10:  Więc może mógłbyś dać jakiś przykład tego|co dzieje się w budynkach i strukturach
0:02:15:  w których proporcje odbiegają|od zasady złotego podziału.
0:02:17:  Widzicie, czy my mówimy,|że architekci nie mają serca?
0:02:21:  To mogłoby być nieco obraźliwe...
0:02:24:  My mówimy o tym, że nie zrozumiemy co jest|sercem architektury dopóki nie zrozumiemy
0:02:30:  co jest sercem pola elektrycznego,|które służy całej biologii...
0:02:35:  Weźmy kolejny przykład z literaturu Orgonu...|Teraz już wiemy, że słowo orgon znaczy|rekurencyjna, samopodobna pojemność,
0:02:45:  czyli niedestrukcyjna kompresja ładunku.
0:02:47:  W literaturze orgonu jest bardzo powszechne,|że bierzesz kiełkujące  nasiona|i mierzysz ich wagę. I jeśli weźmiesz
0:02:54:  akumulator orgonowy otrzymasz 30% przyrost|wagi tych kiełkujących nasion jeśli są one|wewnątrz rekurencyjnego kondensatora.
0:03:02:  A jeśli nie - ups, przykro nam - nie rosną|tak dobrze. I ten eksperyment|jest powtarzalny.
0:03:08:  I to musi być początek programu na wydziale|biofizyki w Twoim uniwersytecie, halo?!
0:03:13:  Gdzie jest wydział biofizyki,|gdy go potrzebujemy?
0:03:16:  Oni nie wiedzą czym jest życie!|Ups!!!
0:03:19:  Muszą więc wyjaśnić dlaczego to pole|elektryczne pociąga za sobą proces|kiełkowania nasion.
0:03:25:  Wtedy - w mojej opinii - będą gotowi|do wymyślania architektury...
0:03:29:  "To tect" an "Arc" oznacza "budować łuk".|A jak zbudować łuk?
0:03:34:  Musisz zbudować kąt krzywizny ładunku|elektrycznego, który tworzy samopodobieństwo
0:03:41:  Nazywa się to niedestrukcyjnym|przechodzeniem ładunku przez siebie.|Kłania się złota proporcja...
0:03:46:  W fizyce spiralę złotego środka określa się|jako "optymalną translację zawirowań"
0:03:52:  Jest to najlepszy sposób, aby|linia stała się kołem i vice versa...
0:03:55:  co jest sposobem, by energia stała się masą|i vice versa - co po prostu oznacza|niedestrukcyjną kompresję ładunku...
0:04:02:  To definiowanie stworzenia, definiowanie życia|samego w sobie w znaczeniu tego jak informacja|zbiega się w jednym miejscu - BIOS Logosu...
0:04:11:  Tak więc, czy zignorowałem Twoje pytanie?|Tak, zignorowałem Twoje pytanie... Ups! ;)
0:04:15:  Pytałeś o wpływ architektury, kiedy stawiają|budynki bez właściwych proporcji
0:04:21:  I jak to wpływa na tych,|którzy w nich przebywają
0:04:25:  Więc mówię tak:  |Tak, właściwe proporcje są ważne, ale...
0:04:30:  musimy zdefiniować powód dla którego|potrzebujemy właściwych proporcji|zanim zaczniemy budowę.
0:04:35:  Właściwe proporcje są ważne tylko o tyle|o ile tworzą właściwe pole elektryczne.
0:04:42:  To pole elektryczne decyduje o tym czy ludzie|odczuwają błogość, czy nasiona kiełkują,|czy ludzie mają dobry system odpornościowy
0:04:50:  Jest taka sławna historia - "Banking on|Nature's Power" autorstwa Henry MacLean|o sławnym banku w Holandii - pokażemy zdjęcia
0:04:57:  Pokazują tam, że wskaźnik absencji|pracowników w tym banku...

Część 4

0:00:00:  Ten bank miał takie pole elektryczne,|że wszyscy pracownicy zawsze|chcieli w nim przebywać.
0:00:07:  To fraktalny atraktor.|Dosłownie. Dla ludzi.
0:00:10:  Przyciągał ładunek...
0:00:12:  Można więc powiedzieć, że czuli się lepiej|i bardziej ożywieni przebywając w strukturze
0:00:16:  która została zbudowana, utrzymywała|ładunek i kompresowała go w ten sposób?
0:00:20:  ...która utrzymywała ładunek.|To jest kluczowe słowo.
0:00:22:  Kiedy struktura ma "krwotok",|to i życie "krwawi".
0:00:25:  Twoja lodówka jest kwadratową, metalową|kostką i żywność umiera w niej naprawdę szybko
0:00:29:  Dlaczego?
0:00:30:  Ponieważ jest "krwawiącym" kondensatorem.
0:00:33:  Tego trzeba uczyć architektów. Muszą oni|zrozumieć, iż cała część o tym, że
0:00:39:  zrobię złotą proporcję w tym i w tym pokoju|wiesz... To jest fajne, to jest romantyczne,
0:00:45:  ale tak naprawdę, to wysokość wypłaty|dla architektów powinna zależeć od tego:  
0:00:50:  stawiasz miernik i półmisek kiełkujących|nasion w centrum budynku, po tym jak go|zaprojektowali i wybudowali
0:00:57:  i patrzysz czy ten budynek jest|biologicznym kondensatorem.
0:01:01:  Patrzysz czy budynek może wytwarzać pole|elektryczne, które sprawia, że nasiona kiełkują
0:01:08:  Jeśli kompresuje ładunek efektywnie,|to i promieniuje ładunkiem efektywnie.
0:01:12:  Tak jest w przypadku nasion i tak|powinno być w przypadku budynków.
0:01:15:  Co to oznacza?
0:01:16:  Oznacza to, że przyszłe budynki, będą|wyglądały jak szyszki i będą miały|takie same materiały jak szyszki.
0:01:23:  Pamiętaj, że wzorcem dla|miasta Pragi jest róża...
0:01:28:  Właśnie wspomniałeś o szyszce. Co dokładnie|dzieje się z szyszką wraz z upływem czasu?
0:01:35:  Z różnymi jej częściami, które|rozszerzają się  i kurczą...
0:01:38:  Wiesz... słynne książki "Vortex of Life" i|"Field of Form" w tradycji antropozoficznej|(www.vortexoflife.org.uk)
0:01:45:  pokazują, że szyszka otwiera się i zamyka|bardzo stopniowo w zachwycająco pięknym łuku|tak jakby oddychała wraz z porami roku...
0:01:57:  Nazywa się to geometrią rzutową. Steiner|nazywał to eteryczną siłą kształtującą
0:02:01:  Teraz wiemy, że geometria rzutowa|i eteryczna siła kształtująca
0:02:05:  są nazwami dla pola elektrycznego|kondensacyjnie sprzężonego. Tak czy inaczej,
0:02:10:  zobacz co szyszka robi. I pamiętaj, że|każde nasiono na powierzchni szyszki
0:02:15:  jest kondensatorem, by kondensować ładunek.
0:02:18:  Każde nasiono na powierzchni szyszki|decyduje o tym, ile napięcia ma zassać|ta szyszka z pola grawitacyjnego.
0:02:29:  To elektryczny generator!
0:02:31:  Bardzo proste! To kolejne małe wyzwanie|dla wydziału biofizyki na twoim uniwersytecie
0:02:36:  Mam tu naprawdę świeże kurze jajko|i zauważyłem, że jeśli mój woltomierz
0:02:41:  wskazuje wysoką impedancję to kiedy|przyłożę woltomierz na obu końcach...
0:02:44:  ...jeśli jajko jest świeże, wówczas|otrzymuję od 4 do 14 miliwoltów
0:02:48:  Chciałbym, abyście poszli do szefa|waszego wydziału biofizyki i spytali go/ją|skąd pochodzi napięcie elektryczne.
0:02:55:  Proszę... bo jak nie wiedzą, to myślę,|że powinni być reedukowani...
0:03:01:  To napięcie jest ŻYCIEM!|Skąd ono pochodzi?!
0:03:04:  Faktem jest, że jajko i szyszka są|fraktalami. Mogą zasysać ładunek|dosłownie z pola grawitacyjnego.
0:03:10:  I TO JEST SEKRET ŻYCIA!
0:03:12:  Więc cała biologia wkłada wiele pracy|by stać się fraktalna, aby zassać ładunek|z otaczającego nas efektu pola.
0:03:19:  I to jest sekret bycia żywym. I to jest|cała tajemnica projektowania budynku!
0:03:32:  Przejdźmy dalej i powiedzmy o zastosowaniu|pola fraktalnego w architekturze.
0:03:38:  Tak, chcemy spojrzeć na kilka praktycznych|przykładów ze starożytnej i współczesnej|architektury, co pomoże nam zrozumieć zasady
0:03:47:  Po pierwsze chciałbym wspomnieć,|że najważniejszym pojęciem|w architekturze biologicznej
0:03:53:  oczywiście poza tworzeniem map magnetycznych,|tym, gdzie na liniach geomantycznych, siatce|i polach magnetycznych mają stać budynki
0:04:00:  i mierzeniem elektrosmogu i rozumieniem|wpływu pola elektrycznego na biologię.
0:04:06:  W tym wszystkim najważniejsze jest|aby zrozumieć czym jest żywy materiał.
0:04:12:  Czym jest materiał organiczny i zdefiniować|go w taki sposób, by można to było pokazać|na lekcjach fizyki.
0:04:17:  Tym, co zrobiliśmy jest tabela,|którą się tutaj dzielimy
0:04:21:  pokazująca, że oceniamy wszystkie materiały|budowlane pod względem tego czy są one
0:04:26:  faktalne czy też są w opozycji do|fraktalności, co nazywamy frakcjonowaniem|(w ich polu ładunku, w polu kondensującym)
0:04:33:  Na przykład:   złoto i pallad są|głęboko dodeca - icosa w swej symetrii|zewnętrznych powłok elektronowych
0:04:41:  co czyni je przepięknie fraktalnymi.|Złoto, pallad i tego typu rzeczy...
0:04:45:  Więc cienka powłoka ze złota bardzo|sprzyja duchowości i pięknie służy biologii...
0:04:50:  ale na drugim końcu tego spektrum|jest stal i aluminium.
0:04:54:  Aluminium tworzy pole elektryczne,|będące w opozycji do fraktalności...

Część 5

0:00:00:  ...spytaj jakiegokolwiek homeopatę.|To jest dobrze znane.
0:00:03:  Włóż półmisek kiełkujących nasion|do folii aluminiowej - zaczną umierać
0:00:07:  Nalej wody do aluminiowego kubka|- nie będziesz chciał tego wypić!
0:00:11:  To naprawdę jest poważne.
0:00:13:  Spójrz na statystyki zdrowia|w fabrykach folii aluminiowych.
0:00:16:  To nie jest dobra rzecz.
0:00:17:  Ma to związek z fizyką natężenia prądu|w polu elektrycznym, którego używają|by zmienić boksyt w aluminium.
0:00:24:  Nazywa się to "niekompetentną energią"
0:00:26:  W technicznych terminach oznacza to, że|harmoniczne, które zawierają się w efekcie|pola stworzonym przez tą molekułę
0:00:34:  - boksyt przekształcony w aluminium -
0:00:37:  aluminium nie jest złe... ;) ale gdy falę|wepchnięto do aluminium z taką ilością
0:00:43:  elektrycznego ciepła,|by zrobić aluminium w fabryce
0:00:47:  to molekuły są dosłownie przesunięte|w fazie (elektrycznie) w stosunku|do wszystkiego co żyje.
0:00:52:  Więc pole elektryczne aluminium jest|dosłownie, mierzalnie i fizycznie|trucizną dla wszystkiego co żyje.
0:00:59:  Możemy nawet podać definicję zła, której|George Bush desperacko potrzebuje|- on potrzebuje zrozumienia... ;)
0:01:06:  więc definicją zła jest tutaj fala, która|nie zagnieżdża, nie osadza się w biologii.
0:01:12:  Więc jako fizyk, jako inżynier elektryk|- definiujący jakie pole elektryczne
0:01:18:  służy biologii - mogę Wam powiedzieć, że|z punktu widzenia fizyki aluminium jest złem
0:01:24:  Brzmi, jakbym był religijny w tej kwestii,|ale nadajemy temu nieco aromatu...
0:01:28:  To jest przykład... Oczywiście nie możemy|pozwolić sobie na złoto i palladium|we wszystkich naszych budynkach
0:01:33:  więc szukamy innych materiałów.
0:01:35:  Okazuje się, że bardzo wysoko w tabeli|znajdują się kamienie paramagnetyczne|i piezoelektryczne takie jak wapień
0:01:45:  kamienie wapienne, granit, bazalt...
0:01:53:  Te kamienie są bardzo piezoelektryczne,|wysoce paramagnetyczne.
0:01:56:  Paramagnetyk oznacza, że|będzie traktować pole elektryczne|jak soczewka i zorganizuje je.
0:02:03:  To jest dobre, więc kamień|paramagnetyczny jest dobry.
0:02:06:  Diamagnetyk jest kamieniem, który|rozprasza pole magnetyczne jak sito.
0:02:12:  Nazywa się to frakcjonowaniem|w opozycji do fraktalności.
0:02:15:  Więc kamienie diamagnetyczne, jak|piaskowiec na przykład nie są tak dobre.
0:02:19:  Więc robisz to jako wykres i mówisz:  |fraktalne albo niefraktalne
0:02:23:  Mówimy o kamieniu, możemy powiedzieć|o drewnie. Włókno drzewne z twardego drewna|zawiera dużo minerałów - jest bardzo dobre
0:02:30:  Miękkie drewno nie jest aż tak dobre,|ale nadal lepsze niż większość metali.
0:02:35:  I potem masz tekstylia. Tekstylia, które|mają "szczęśliwe" DNA, a definiujemy
0:02:40:  "szczęśliwe" DNA w kategoriach dostępu|do genetycznej różnorodności|- są to konopie, wełna, bawełna etc.
0:02:47:  Tworzą one pola magnetyczne,|które służą biologii.
0:02:51:  Podczas gdy pola elektryczne poliestru|i plastiku zatruwają wszystko co żyje,
0:02:56:  ponieważ nie pozwalają one|polu elektrycznemu na oddychanie.
0:03:00:  Załóż tylko sweter z poliestru na 10 minut,|a poczujesz się - w zasadzie - jak łajno...
0:03:06:  Fizyka tego jest taka, że pole elektryczne|plastiku w twojej garderobie nie pozwala
0:03:12:  obwiedni ładunku elektrycznego twego ciała|na efektywne promieniowanie pojemnościowe.
0:03:18:  Wiesz... gdy wejdziesz do stalowego|budynku to czujesz się jak łajno...
0:03:22:  Gdy wejdziesz do świętego kręgu|starożytnych kamieni lub drzew,
0:03:26:  czujesz jak twoja aura może się|rozpakować i czujesz się wspaniale!
0:03:30:  To jest fraktalność versus frakcjonowanie.
0:03:33:  Więc możemy zrozumieć i zrobić diagram dla|architektów oparty na żywych materiałach.
0:03:38:  Być może tłumaczy to także pewne|psychologiczne przyciąganie, które
0:03:43:  ludzie czują w stosunku do miejsc o wysokiej|fraktalności, jak Stonehenge - twój przykład,|Machu Picchu jeśli dobrze myślę.
0:03:51:  Może jest ich więcej. Mają one swoje fizyczne|piękno, ale mają też swoją fizykę, która|sprawia, że ludzie chcą tam pojechać
0:04:00:  z innych powodów niż tylko, by je zobaczyć.
0:04:03:  Dokładnie o to chodzi. Dziękuję. Tym,|co naprawdę przyciąga ludzi jest fakt, że|ich biologia może czuć się świetnie...
0:04:10:  Więc jeśli my naukowcy możemy zdefiniować|świętą przestrzeń elektrycznie jako miejsce,|które karmi biologię elektrycznie,
0:04:17:  wówczas możemy wynaleźć świętą|architekturę i po to tu jesteśmy.
0:04:21:  I w tej części chcemy pokazać przykłady.|Wspomnieliśmy o Stonehenge.
0:04:25:  Stonehenge to koncentryczne pierścienie|z paramagnetycznych, piezoelektrycznych|kamieni, które kompresują ładunek.
0:04:31:  Zwierzęta chcą tam wchodzić do środka.
0:04:34:  Nie oznacza to, że każdy na planecie|Ziemia ma czcić Stonehenge.
0:04:37:  Wiesz... "Bogowie muszą być szaleni",|więc czcijmy butelkę coca coli...
0:04:40:  Nie! To oznacza, że mamy pojąć|zasady i budować to dla siebie!
0:04:45:  Tym jest właśnie Stonehenge|- uczy nas zasad.
0:04:48:  Przestańcie czcić butelkę |coca coli i budujcie to!
0:04:52:  Kiedy to zrozumiemy, to zrozumiemy też|kompleks w Amarnie, powiązany później|z mitologią Świątyni Salomona, Machu Picchu.
0:05:00:  To są przykłady solarnych|kondensatorów fraktalnych.

Część 6

0:00:00:  Oczywiście miejsce, do którego Starożytni|(Annunaki) szli, by się narodzić i umrzeć
0:00:07:  jest w rzeczywistości centrum|fraktalnego kondensatora.
0:00:11:  Bardzo prosty przykład.
0:00:13:  Jeśli indiański szaman Cherokee|szuka miejsca, w którym chce umrzeć
0:00:17:  znajduje małe wzgórze, które jest|fraktalne względem góry za nim
0:00:21:  i ta fraktalność staje się|świętym miejscem pochówku
0:00:24:  i jest to miejsce z którego twoje|pole elektryczne - twoja aura, chi, ka
0:00:29:  barraka, twoja łódź do świata podziemnego,|twoje pole elektryczne, twoja dusza
0:00:35:  może rozpakować się niedestrukcyjnie|i dzięki temu zabrać swoją pamięć|przez śmierć.
0:00:42:  Jest całkowicie czymś podstawowym, byśmy|skończyli z tym schizofrenicznym myśleniem
0:00:46:  że nasza duchowa nieśmiertelność jest|czymś innym niż koherencja pola elektrycznego
0:00:51:  Jest tak, bo tego nie rozumiemy.|I dlatego mamy tych głupich ludzi,
0:00:56:  którzy idą do szpitali by umierać, gdzie|ten elektrosmog robi z nich "jajecznicę"
0:01:00:  i nie masz najmniejszej szansy,|aby wydostać się stamtąd|z nietkniętą pamięcią swojej duszy.
0:01:06:  Więc higiena udanych narodzin i udanej|śmierci zdecydowanie zależy od zrozumienia|fraktalnej pojemności elektrycznej
0:01:13:  i dlatego architektura biologiczna jest|początkiem uczenia się jak pomagać ludziom|rodzić się i umierać w sposób udany.
0:01:21:  Mamy tu inne przykłady|i pokażemy je na obrazach.
0:01:24:  Mamy Vesting Bourtange - pięciokątny|kształt wspaniałej geometrii w Holandii
0:01:30:  gdzie widać jak siła wzrostu - moc tworzenia|zieleni - jest skompresowana w centrum
0:01:37:  ponieważ woda-ziemia-woda-ziemia,|koncentryczne kręgi i pięcioboczny kształt|kompresują ładunek elektryczny.
0:01:44:  W ten sam sposób zaprojektowano|Atlantydę i Amsterdam. Były one|kompresorami ładunku.
0:01:48:  Używamy też przykładu stupy, bo stupa|ma dosłownie kształt kondensatora
0:01:54:  I jest tam złoto. A czym jest złoto?|Fraktalnym kondensatorem...
0:01:58:  Więc stupa sama w sobie jest|studium architektury biologicznej
0:02:02:  ponieważ jest to studium o tym|jak budować żyjące kondensatory,
0:02:07:  które mogą służyć i powodować|rozwój biologii od wewnątrz.

Tłumaczenie: Leszek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Shielder, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.thetitans.pl
Więcej: www.swietageometria.info

 

HEADER 

#1 Kropka 2010-08-14 16:32
Nigdy nie pomyślałam, że mój aluminiowy stelaż do regipsów jest "zły" :lol:
Cytować Zgłoś administratorowi
#2 gieerel 2010-09-13 01:31
niech ktos zrobi ten eksperyment za 10centow bo cos mmi sie niechce wierzyc :P
Cytować Zgłoś administratorowi
#3 czesiulek 2015-04-02 05:29
ogladałem wcześniej nassima harameina..opisywał on geometrie budowy próżni..czworościan foremny..zrobiłem model z kondensatorów ceramicznych rurkowych..kompresja fraktalna ładunku elektrycznego..albo trzy kondensatory ceramiczne rurkowe i trzy okrągłe tantalowe..albo styroflexy..tworzy się układ dragający...mały model czarnej dziury kompresja ładunku elektrycznego..to nawet coś emituje ..na oscyloskopie..sprawdzałem..jak wytworze cząstke higsa to dopiero będzie sensacja
Cytować Zgłoś administratorowi
#4 czesiulek 2015-04-02 05:40
tworzy się mały wycinek siatki pola elektrycznego który samoistnie dąży rezonansu z całym polem energi tła promieniowania reliktowego ,,taki mały tetragramaton czworościan foremny złożony z kondensatorów,,daje ciekawe efekty polecam
Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz